Zavřít reklamu

Ačkoli se nový iPhone XR začíná prodávat až v pátek, už minulý týden mělo několik zahraničních tvůrců možnost si telefon přednostně vyzkoušet a zprostředkovat tak běžným uživatelům první dojmy. Počínaje dnešním dnem pak Apple ukončil informační embargo. V návaznosti na to tak před pár desítkami minut začali největší YouTubeři i první zahraniční média vydávat první unboxing videa, díky čemuž se nám tak naskýtá první pohled na balení, jeho obsah i na telefon samotný.

Balení iPhonu XR však nepřináší v podstatě žádná zásadní překvapení. Stejně jako v případě iPhonu X, XS a XS Max je na krabičce vyobrazena přední strana samotného telefonu. Uvnitř se pak kromě smartphonu, manuálu a jablečných samolepek tradičně nachází 5W adaptér, USB/Lightning kabel a EarPods s Lightning konektorem. Oproti loňsku tak u všech tří letošních iPhonů chybí redukce na 3,5mm jack, kterou si uživatel musí v případě nutnosti koupit samostatně.

Nejzajímavější je telefon samotný, především pak jeho jednotlivé barevné varianty, kterých je dohromady šest – bílá, černá, modrá, žlutá, korálově červená a PRODUCT(RED). Ve srovnání s iPhonem XS se novinka po designové stránce liší především jedním fotoaparátem, matnými hranami z hliníku a samozřejmě i širšími rámečky okolo displeje. Zajímavostí pak je, že ačkoli iPhone XR disponuje LCD panelem, i tak podporuje funkci Tap to wake, kterou Apple doposud nabízel pouze u zařízení s OLED displejem (iPhone X, XS, XS Max a Apple Watch).

iPhone XR unboing FB
.