Zavřít reklamu

Společnost Apple včera na své poslední letošní Keynote představila trojici nových počítačů s vlastními procesory M1. Mezi nově představenými modely byl i výrazně vylepšený MacBook Air, který se kromě jiných novinek může pochlubit také vylepšenou klávesnicí.

Jedná si sice na první pohled o drobnou změnu, pro uživatele je ale velmi užitečná – řada funkčních kláves na klávesnici letošního MacBooku Air s procesorem M1 je totiž nově obohacena o klávesy pro aktivaci režimu Nerušit, aktivaci Spotlightu a aktivaci hlasového zadávání. Počet funkčních kláves je nicméně stále stejný – zmíněné klávesy byly totiž u nového MacBooku Air zavedeny coby náhrada za klávesy, sloužící k aktivaci Launchpadu a ovládání úrovně jasu podsvícení klávesnice. Zatímco odstranění klávesy pro pro spuštění Launchpadu zřejmě většině uživatelů vadit nebude, absence kláves pro úpravu podsvícení klávesnice by mohla pro řadu lidí znamenat značné nepohodlí a nejspíše nějakou dobu potrvá, než si noví majitelé letošního MacBooku Air s M1 na tuto změnu zvyknou. Na klávesnici nového MacBooku Air také přibyla ikonka s obrázkem glóbu, a to na tlačítku fn.

macbook_air_m1_klavesy
Zdroj: Apple.com

Nový MacBook Air s procesorem M1 nabízí výdrž až 15 hodin při procházení webu či 18 hodin při přehrávání videa, dvojnásobnou rychlost SSD, rychlejší chod CoreML a díky absenci aktivního chladiče je velice tichý. Tento jablečný laptop je dále vybaven modulem Touch ID a podporuje Wi-Fi 6. Dále nabízí FaceTime kameru s funkcí detekce tváře a 13″ displej s podporou P3 barevného gamutu. Naopak klávesnice letošního MacBooku Pro s procesorem M1 nedoznala žádných změn – řada funkčních kláves je zde nahrazena Touch Barem, který zvládne řadu funkcí, nechybí zde ale výše zmíněná ikonka glóbu.

.