Zavřít reklamu

Kromě nově představeného procesoru M1, který je podle slov kalifornské společnosti nejvýkonnějším a nejúspornějším procesorem v počítačích od Applu vůbec, a nového stolního počítače Macu mini, jsme se dočkali také nového 13″ MacBooku Pro a MacBooku Air. Jejich přední FaceTime kamery doznaly určitých vylepšení, každopádně se nesmíte radovat předčasně. Pokud jste čekali kompletně přepracovanou Full HD přední FaceTime kameru, budu vás muset zklamat.

Mezi jednu z největších slabin MacBooků patří přední FaceTime kamera, kterou především v současné době využívá většina z nás opravdu často. Bohužel, přední FaceTime kamera i u nově představené dvojice MacBooků nabízí stále rozlišení 720p, což je v dnešní době značně podprůměrné. Abychom však Applu jen nekřivdili, tak se kamery FaceTime alespoň minoritního vylepšení dočkaly. Mezi vylepšení patří redukce šumu, vyšší dynamický rozsah, a lepší automatické vyvážení bílé a detekce obličeje. I tak si musíme připustit, že za cenu, za kterou své stroje Apple prodává, by si uživatelé zasloužili vyšší rozlišení než 720p.

Veškeré výše vyjmenované funkce, které nově FaceTime přední kamera nabízí, byly přidány díky integraci prvního procesoru Apple Silicon s označením M1. Právě na poli procesorů učinil kalifornský gigant výrazný krok kupředu, čímž potenciální kupce pravděpodobně zláká.
FaceTime kamery jsou, ostatně jako ve všech počítačích od Applu, asi jejich největší slabinou, a s největší pravděpodobností tomu bude i nadále. Osobně si však myslím, že Applu tento krok většina uživatelů odpustí a rozhodně se nebude jednat o věc, která by nějak mohla kupce úplně odradit – byť je to rozhodně velká škoda.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více