Zavřít reklamu

Cokoli, co Apple vydá veřejnosti je vždy podrobeno důkladné analýze. Nyní se v posledních sestaveních iOS 13 našly části kódu, které odkazují na nové zařízení pro rozšířenou realitu.

O tom, že Apple pracuje na brýlích pro rozšířenou realitu, se spekuluje poměrně dlouho. Tvrdí to jak ověření analytici jako Ming-Chi Kuo nebo Mark Gurman, tak dodavatelské řetězce. Bájné Apple Glass však opět nabírají reálného obrazu.

V posledním sestavení iOS 13 byly odhaleny části kódu, které se odkazují na nové zařízení pro rozšířenou realitu. Jednou ze záhadných součástí je „STARTester“ aplikace, která umí přepnout rozhraní iPhonu na režim ovládání zařízení nošeného na hlavě.

Apple brýle koncept

Systém také ukrývá soubor README, který odkazuje na dosud neznámé „StarBoard“ zařízení, které umožní stereo AR aplikace. To parně opět vede k domněnce, že by mohlo jít o brýle nebo cokoli s dvěma obrazovkami. Soubor rovněž ukrývá název „Garta“, prototyp zařízení pro rozšířenou realitu s označením „T288“.

Apple Glasses se systémem rOS

Hlouběji v kódu nalezli vývojáři řetězce „StarBoard mode“ a přepínání pohledů a scén. Mnoho z těchto proměnných patří do sekce s rozšířenou realitou včetně „ARStarBoardViewController“ a „ARStarBoardSceneManager“.

Očekává se, že nové zařízení Applu patrně opravdu budou brýle. Takové „Apple Glass“ poběží na upravené verzi iOS pracovně nazvané „rOS“. Tyto informace už v roce 2017 poskytl léty ověřený analytik Mark Gurman z Bloombergu, který má obdivuhodně přesné zdroje.

CEO Tim Cook mezitím opakovaně neopomenul připomenout důležitost rozšířené reality jako další dimenze. Při několika posledních Keynote bylo rozšířené realitě věnováno hned několik minut přímo na pódiu. Ať šlo o představení různých her, užitečných nástrojů anebo integrace do map, byli vždy přizváni vývojáři třetích stran.

Apple rozšířené realitě velmi věří a dost možná se již brzy dočkáme Apple Glass. Dává to smysl i vám?

Zdroj: MacRumors

.