Zavřít reklamu

Velmi nemilý případ se nedávno stal v Singapuru, kde desítky uživatelů iTunes přišly o své peníze z účtu kvůli podvodným transakcím provedených skrze tuto službu.

Poškození klienti využívali služby oblíbených singapurských bank UOB, DBS a OCBC. Poslední zmiňovaná banka vydala prohlášení, kde vysvětlují, že zaznamenávali neobvyklé transakce u 58 kreditních karet. Ty se nakonec ukázaly být podvodné.

„Na začátku července jsme zaznamenali a prošetřili neobvyklé transakce u 58 uživatelských účtů. Po potvrzení, že se jedná o podvodné transakce jsme podnikli potřebná protiopatření a nyní pomáháme postiženým držitelům karet s náhradou.“

Minimálně dva poškození zákazníci ztratili více jako 5000 dolarů každý, což v přepočtu činí více jak 100.000 korun. Všech 58 transakcí bylo přitom zaznamenáno pouze v červenci. Apple se samozřejmě situaci snaží řešit a zákazníkům nákupy zrušil a vrátil většinu peněz.

Žádný náznak krádeže

Uživatelé iTunes zprvu na nic nepřišli, dokud jim nepřišla zpráva z jejich banky. Ta je upozorňovala na nízký finanční stav jejich účtu, posléze tedy začali kontaktovat příslušné banky. Nejhorší na celém případu je fakt, že všechny transakce byly provedeny bez autorizovaní dané osoby.

Singapurské vedení Applu se k celé situaci také vyjádřilo a nyní odkazuje zákazníky na podporu, kde mohou nahlásit jakékoliv podezřelé a problémové nákupy na iTunes.  Dle jejich slov je zapotřebí přihlásit se pomocí Apple ID a poté lze sledovat všechny nákupy. Mohou posoudit jejich pravost před tím, než nahlásí nějaký problém.

zdroj: 9TO5Mac, Channel News Asia

.