Zavřít reklamu

Pravděpodobně každý, kdo navštěvuje tento web, někdy viděl fotografie nového kampusu společnosti Apple, který nese jméno Apple Park. V posledních pěti letech jsme sledovali jeho postupný vývoj, jež vedl až ke slavnostnímu otevření letos na jaře. Dnes tu máme další sadu fotografií, na kterých je Apple Park. Tentokrát jde však o něco velmi neobvyklého.

Na Flickru se objevila galerie od uživatele Spencer_R, která se jmenuje jednoduše „Apple Park“. Po rozkliknutí si však velmi rychle všimnete, že zde něco nehraje. Tento Apple Park je totiž postavený z lega a autor při stavbě rozhodně netroškařil. V popisech jednotlivých fotografiích zveřejnil technické specifikace svého díla a ty jsou bez přehánění dechberoucí.

Na projektu Apple Parku z Lega začal autor pracovat v červnu 2016 a dokončil jej letos v září. Váha celého komplexu, který si můžete prohlédnout v galerii výše, je přes 35 kilogramů a ke stavbě bylo použito zhruba 85 tisíc dílků LEGO. Na ploše celého areálu je vystavěno 1647 malých LEGO stromků či keřů. Co se týče poměru velikosti vzhledem k originálu, autor uvádí měřítko 1:650, rozměry díla jsou 4,5 x 1,4 metrů (1,8 metru čtverečního)

Ke stavbě bylo použito mnoho různých sad od společnosti LEGO. Autor přiznává, že by byl bez některých později uvedených sad ztracený, neboť by nebylo možné do té doby neobvyklé stavby a tvary postavit. Pokud si chcete komentáře autora přečíst, najdete je pod fotografiemi v jeho galerii na Flickru.

final-look_42981249500_o

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.