Zavřít reklamu

Loňská aféra týkající se zpomalování iPhonů nebyla pro Apple nijak pozitivní. I proto společnost v návaznosti na ohlasy nespokojených uživatelů nabídla časově omezenou akci v podobě levnější výměny baterie, díky čemuž iPhony získaly zpět původní výkon. A jak se zdá, právě speciální program nalákal spoustu zákazníků do autorizovaných servisů, protože Apple v uplynulém roce vyměňoval baterie jedenáctkrát častěji než v předchozích letech.

Konkrétní čísla prozradil Tim Cook během soukromého setkání se zaměstnanci Applu, jež se uskutečnilo 3. ledna. Podle Cookových slov vyměnil Apple během zmíněného programu přes 11 milionů baterií. Přitom běžně autorizované servisy společnosti vymění jen okolo 1-2 milionů akumulátorů. Nárůst byl letos tedy až jedenáctinásobný.

Právě extrémní zájem o zvýhodněnou výměnu baterie podle ředitele Applu způsobil, že klesly prodeje iPhonů a spolu s tím také výnosy Applu v předvánočním období. Negativní efekt programu se ale projevil právě až po představení iPhonu XS, XS Max a XR. Zatímco v předchozích letech by majitelé starších modelů přešly na nové kousky, nyní s novou baterií usoudili, že jim dosavadní iPhone ještě vydrží, protože má zpět potřebný výkon, a tudíž si nejnovější model nepořídili.

iPhone-6-Plus-battery

Zdroj: Daring Fireball

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.