Zavřít reklamu

Jednou z mnoha novinek u nových modelů MacBooků Pro, které Apple minulý týden představil, je i vylepšená klávesnice třetí generace. Podle slov Applu i prvních recenzentů je nová klávesnice tišší. Uživatele ale mnohem více pálila otázka, zda se Applu spolu s příchodem nové generace podařilo odstranit i hlavní neduh klávesnice, konkrétně zasekávání kláves. Zdá se, že na tuto otázku konečně známe odpověď.

Odborníci z iFixit totiž o víkendu rozebrali nový model MacBooku Pro do posledního šroubku. Při detailním zkoumání třetí generace klávesnice zjistili, že nově se pod každou klávesou nachází silikonová membrána, jež má za úkol jedno jediné – zabránit vniknutí prachu a dalších nežádoucích nečistot, aby motýlí mechanismus fungoval přesně tak, jak jej Apple navrhl.

Applem vyzdvihovaná snížená hlučnost klávesnice je tak pouze jakýmsi vedlejším účinkem membrány. Nicméně jedná se o vítaný benefit, který spousta uživatelů jistě uvítá. Ostatně hlučnost klávesnice byla Applu u Retina MacBooků a MacBooků Pro často vytýkána. Pokud totiž píšete v tichém prostředí, může být psaní na klávesnici s butterfly mechanismem pro někoho až rušivé.

Fakt, že se poměrně snadným způsobem podařilo zabít dvě mouchy jednou ranou uvítají nejenom zákazníci, ale jistě i samotný Apple. Ten byl totiž nucen před nedávnem spustit program, kdy majitelům MacBooků (Pro) nabízí bezplatnou výměnu klávesnice.  Škoda jen, že Apple uživatelům nevymění starou generaci za novou, což ostatně potvrdily zdroje serveru MacRumors. Společnost tak musela přijít na nespecifikované řešení, jak alespoň částečně vyřešit problém se zasekáváním kláves u druhé generace klávesnice. Jinak by Apple riskoval, že se mu budou MacBooky Pro od zákazníků neustále vracet na výměnu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.