Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o tipech na aplikace si představíme Simplenote – aplikaci, která slouží k pořizování, správě a sdílení poznámek všeho druhu. Tentokrát se zaměříme na verzi aplikace Simplenote pro Mac.

Vzhled

Před používáním aplikace Simplenote se musíte buďto přihlásit nebo zaregistrovat. Hlavní okno aplikace se skládá ze tří panelů – zcela vlevo se nachází panel se složkami všech poznámek, napravo od něj pak najdete panel se seznamem poznámek. Zcela vpravo se pak nachází panel s aktuální poznámkou – při prvním spuštění aplikace Simplenote najdete na tomto panelu krátký informativní text s popisem základních funkcí aplikace.

Funkce

Jak jsme již popsali v úvodu – a jak ostatně vyplývá z názvu – slouží aplikace Simplenote k pořizování poznámek, ale také k tvorbě seznamů. Jedná se o multiplatformní aplikaci, takže nabízí také možnost synchronizace napříč vašimi zařízeními. Pro lepší přehled nabízí aplikace Simplenote možnost označování jednotlivých záznamů štítky, připínat je k seznamům, a její součástí je také funkce spolehlivého vyhledávání. Simplenote nabízí podporu pro Markdown a umožňuje spolupráci s dalšími uživateli. Aplikace Simplenote dělá čest svému jménu – je jednoduchá, přehledná, a její ovládání nevyžaduje žádné složité kroky. Díky podpoře Markdown probíhá úprava vzhledu písma a textu jednoduše, rychle, a přímo v průběhu psaní.

Aplikaci Simplenote stáhnete bezplatně zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více