Zavřít reklamu

Je to několik dní nazpátek, co Apple vydal první veřejnou verzi macOS 11 Big Sur. Nutno podotknout, že prvních pár hodin po vydání této verze byly servery jablečné společnosti kompletně přetížené – asi tedy není třeba zmiňovat, jak velký zájem o aktualizaci byl. Jestliže jste se do instalace macOS Big Sur pustili i vy, tak už si jej nejspíše po dobu několika dní naplno užíváte. Změn je opravdu hodně, a to jak těch designových, tak funkčních. Názory na Big Sur jsou víceméně pozitivní, byť se samozřejmě najdou jedinci, kteří spokojeni nejsou. Ve finále si ale stejně budeme všichni muset zvyknout.

Uživatelé se po prvním spuštění mohli lehce zhrozit při pohledu na ikonu baterie v horní liště – konkrétně se zde totiž přestala ukazovat procenta nabití. Navíc k tomu, po rozkliknutí ikony se v rozbalovacím menu možnost pro aktivaci této funkce nenachází. Mnoho jedinců si tak myslí, že kalifornský gigant tuto funkci kompletně odstranil. Opak je však pravdou, jelikož Apple (de)aktivaci této možnosti pouze přesunul. Chcete-li tedy zjistit, jak v macOS Big Sur nastavit zobrazovaní procent baterie v horní liště, tak pokračujte ve čtení.

procenta nabití baterie macos big sur
Zdroj: macOS Big Sur

Jak v macOS Big Sur aktivovat zobrazování procent nabití baterie v horní liště

Pokud jste aktualizovali na macOS Big Sur a v horní liště vedle baterie vám přesné zobrazení procent nabití chybí, tak rozhodně nejste jediní. Pro aktivaci zobrazování této hodnoty stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu obrazovky klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z rozbalovacího menu, které se zobrazí, vyberte Předvolby systému…
  • Tímto dojde k otevření nového okna, ve kterém se zobrazí všechny sekce předvoleb.
  • Konkrétně je zde nutné, abyste lokalizovali a klepnuli na sekci Dock a řádek nabídek.
  • Nyní je nutné, abyste v levém menu sjeli o kus níže, a to ke kategorii Další moduly.
  • Ve výše zmíněné kategorii poté rozklikněte záložku s názvem Baterie.
  • Po rozkliknutí už jen stačí, abyste zaškrtli políčko vedle možnost Zobrazovat procenta.

Výše uvedeným způsobem lze tedy jednoduše nastavit, aby se vedle ikony baterie v horní liště zobrazoval také údaj, který vás informuje o procentech nabití baterie. Kromě této funkce si můžete ve výše zmíněné sekci předvoleb nastavit, aby se informace o nabití a stavu baterie zobrazovaly také v ovládacím centru. Popřípadě, pokud vás stav baterie nezajímá, například kvůli tomu, že máte MacBook neustále připojený k napájení, tak můžete odškrtnutím možnosti Zobrazit v řádku nabídek zobrazování informací kompletně deaktivovat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.