iWant

Pokud aktualizujete svůj Mac na macOS High Sierra 10.13.1, odstraníte bezpečnostní záplatu z minulého týdne

iWant

Na konci minulého týdne jsme psali o bezpečnostní aktualizaci, kterou Apple vydal ve středu v noci. Jednalo se o záplatu, která řeší poměrně závažný nedostatek v zabezpečení macOS High Sierra. Původní článek si můžete přečíst zde. Tento bezpečnostní doplněk se ovšem nedostal do oficiálního balíku aktualizace 10.13.1, která je k dispozici již několik týdnů. Pokud si tuto aktualizaci nyní nainstalujete, přepíše se vám bezpečnostní záplata z minulého týdne a díra v zabezpečení se tak znovu otevře. Tato informace je potvrzená hned z několika zdrojů, pokud jste tedy ještě neaktualizovali, doporučujeme chvíli počkat nebo musíte poslední bezpečnostní aktualizaci nainstalovat ručně.

Pokud máte stále „starou“ verzi macOS High Sierra, a update 10.13.1 jste ještě neinstalovali, možná s tím ještě chvíli počkejte. Pokud za sebou však aktualizaci máte, bezpečnostní update z minulého týdne musíte nainstalovat znovu, aby byla chyba v zabezpečení systému opravena. Aktualizaci najdete v Mac App Store a poté co jí nainstalujete, je třeba provést restartování vašeho zařízení. Pokud si bezpečnostní záplatu nainstalujete, ale reboot zařízení neprovedete, změny nebudou provedeny a váš počítač tak bude stále náchylný k útoku.

Pokud se vám do kroků popsaných výše nechce, stále můžete počkat na další aktualizaci. V současné době se testuje macOS High Sierra 10.13.2 avšak v tomto případě není zcela jasné, kdy jí Apple zveřejní ke stažení pro všechny. Tak jako tak si dejte pozor na to, abyste měli poslední bezpečnostní záplatu od Applu ve svém počítači nainstalovanou. Oficiální informace o ní najdete zde, společně s ukázkou toho, čemu se snaží zabránit.

Zdroj: 9to5mac