Zavřít reklamu

Server s názvem Technically Personal informoval o další zajímavosti spojené s novými mapami od Applu, které budou součástí iOS 6. Jistý vývojář jménem Cody Cooper ve zdrojovém kódu nových map totiž objevil příkazy, které u zařízení vybavených některými ze starších grafických karet Intel potlačují vybrané funkce, jako například stínování. Jedná se o čipsety od Intelu, které zkrátka nemají dostatečný výkon na bezproblémový průběh takovýchto operací. Zmíněné grafické karty se objevují v útrobách některých starších počítačů řady Mac a podle některých to znamená jediné. Je teoreticky možné, že by se nové mapy mohly stát i součástí OS X a nám by tak bylo umožněno používat je i na našich počítačích.

I když tato spekulace v posledních hodinách a dnech hýbe internetem, přítomnost nových map v OS X se nezdá být pravděpodobná, hned z několika důvodů. Prvním z nich je fakt, že takováto aplikace nemá na osobním počítači nějaké zásadní uplatnění. Apple by sice mohl vytvořit alternativu Google Earth s funkcí fly-over a POI ze služby Yelp, na druhou stranu by se Apple s takovými plány jistě pochlubil již na letošním WWDC, kde své mapy i nový OS X Mountain Lion představoval. Mapové podklady by nicméně mohl nabídnout prostřednictvím API, jež by mohly využít některé aplikace, ostatně přímo Apple by je mohl užít například v iPhoto.

Nakonec je ale možné, že příkaz, jenž se ve zdrojovém kódu nachází a vzbudil tolik rozruchu, má svoje opodstatnění pouze při testování na simulátoru v XCode. Toto řešení totiž vývojářům umožňuje vyzkoušet své aplikace, které využívají mapy z iOS 6 bez toho, aby použili iOS zařízení, přičemž renderování obrazu je akcelerováno hardwarově prostřednictvím grafické karty. Mapové podklady by si jistě našly opodstatnění v menší míře v OS X a možná si sem časem najdou cestu, ale pravděpodobně to nebude hned v první ostré verzi Mountain Lion, které se dočkáme už za týden. Nutno připomenout, že jeden z hlavních důvodů výměny Google Map bylo uvedení vlastní turn-by-turn navigace, což podmínky Googlu neumožňovaly.

Zdroj: MacRumors.com

 

.