Zavřít reklamu

Společnost Facebook čelí již poněkolikáté v tomto roce kritice ze strany svých bývalých vedoucích pracovníků. Počátkem tohoto měsíce se spoluzakladatel populární sociální sítě Chris Hughes nechal v listu The New York Times slyšet, že by Federální obchodní komise měla zrušit Faceebookem provedenou akvizici platforem Instagram a WhatsApp, a Facebook jako takový označil za monopol. Nyní se vyjádřil i Alex Stamos, který současného ředitele Facebooku Marka Zuckerberga označil za člověka „s příliš velkou mocí“ a vyzval ho k odstoupení.

Stamos, kterého citoval zpravodajský web CNBC, uvedl, že kdyby byl na Zuckerbergově místě, najal by pro Facebook nového ředitele. Zuckerberg v současné době mimo jiné působí ve společnosti Facebook také jako dočasný produktový šéf. Na tomto postu nahradil počátkem tohoto roku Chrise Coxe. Stamos věří, že by se Zuckerberg měl věnovat spíše této oblasti a vedoucí pozici přenechat někomu jinému. Ideálním kandidátem na CEO Facebooku je podle Stamose například Brad Smith z Microsoftu.

Stamos, který ze společnosti Facebook odešel v roce 2018, uvedl na Collision Conference v kanadském Torontu, že Mark Zuckerberg disponuje příliš velkou mocí, a že by se její části měl vzdát. „Kdybych byl jím, najal bych pro firmu nového ředitele,“ dodal. Další problém podle Stamose spočívá v tom, že Facebook skutečně budí dojem monopolu, a vlastnictví „tří společností s totožným problémem“ tuto situaci ani v nejmenším nezlepšuje.

Na Stamosovo prohlášení zatím Mark Zuckerberg nijak nereagoval, na výše zmíněný komentář Chrise Hughese ale v rozhovoru pro francouzskou rozhlasovou stanici France 2 odpověděl, že zrušení Facebooku by ničemu nepomohlo, a že je jeho sociální síť podle jeho vlastního názoru „dobrá pro uživatele“.

Mark Zuckerberg

Zdroj: CNBC

.