Zavřít reklamu

Přiznejme si, že budovatelských strategií vychází jako hub po dešti. Většina z nich přitom není valné kvality. Za to mnohdy může i absence kreativity, kdy se z takových her stávají klony projektů z již zajetých sérií. Originalitu však určitě nikdo neupře novince od studia The Wandering Band LLC. V Airborne Kingdom totiž své město doslova vynesete do nebeských výšin.

Zatímco v klasických budovatelských strategiích stavíte město na zelené louce, Airborne Kingdom vám dá k dispozici celé modré nebe. Ve fantaskním světě hry kdysi existovalo létající město, které přinášelo všem zemím mír a sjednocovalo je pod svou vlastní vlajkou. To je však již minulostí. Naděje ale umírá jako poslední, a tak je na vás postavit zcela nové nebeské město, které dokáže celý svět znovu sjednotit. Fakt, že se jedná o město mezi oblaky, vám však při jeho rekonstrukci bude dělat značné potíže.

Přesun místa budování není v Airborne Kingdom pouze kosmetickou změnou. Kromě klasických výzev žánru, jako jsou potřeby obyvatel či logické seskládání jednotlivých typů budov, na vás totiž čekají i inženýrské problémy. Při stavbě tak musíte dávat velký pozor třeba na to, abyste vyvážili hmotnost města s jeho schopností generovat podporu. A pokud se vám obrovská zástavba zřítí, můžete zkusit své schopnosti na další, náhodně generované mapě.

  • Vývojář: The Wandering Band LLC
  • Čeština: ne
  • Cena: 16,79 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: 64 bitový operační systém, procesor na úrovni Intel Core i7-3770, 8 GB operační paměti, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 nebo lepší, 2 GB volného místa na disku

 Hru Airborne Kingdom můžete zakoupit zde

.