Zavřít reklamu

Zhruba za měsíc se uskuteční zářijová keynote, na které Apple představí nové iPhony a možná i některé nové iPady. Kromě nového hardwaru tato konference značí také příchod nových verzí všech operačních systémů. iOS 13 dorazí někdy v průběhu září a jeho předchůdce, na sklonku svého životního cyklu, dosáhl na rozšířenost 88% mezi aktivními iOS zařízeními.

Nová data zveřejnil samotný Apple, na svém webu týkající se podpory pro App Store. K tomuto týdnu byl operační systém iOS 12 nainstalován na 88% ze všech aktivních iOS zařízeních, od iPhonů, iPadů až po iPody Touch. Míra rozšíření současného operačního systému tak stále překonává loňskou verzi, která byla v prvním týdnu loňského září nainstalovaná na 85% ze všech aktivních iOS zařízeních.

ios 12 rozšířenost

Doplňující informací z dalších zdrojů hovoří o tom, že předešlý iOS 11 je nainstalovaný zhruba na 7% všech aktivních iOS zařízeních, zbylých 5% pak funguje na nějaké ze starších verzí. V tomto případě jde především o zařízení, která již s novými operačními systémy nejsou kompatibilní, ale lidé je stále používají.

Za celou dobu svého životního cyklu si vede iOS 12 lépe než svůj předchůdce, co se rozšířenosti týče. Tomu se však nelze příliš divit vzhledem k tomu, že vydání a následný život iOS 11 doprovázely mnohé technické i softwarové problémy. Ve velkém se například mluvilo o kauze ohledně zpomalování iPhonů, apod.

V současné době se nad iOS 12 pomalu smráká, neboť za nějaký měsíc a kousek dorazí nástupce, ve formě iOS 13, resp. iPadOS. Na ně však budou moci zapomenout majitelé stále populárních iPhonů 6,  iPadů Air 1. generace a iPadů Mini 3. generace.

Zdroj: Apple

.