Zavřít reklamu

O tom, že by společnost Apple mohla začít produkovat Macy s vlastními procesory, se mluví již hodně dlouhou dobu. Tento týden ale známý analytik Ming-Chi Kuo ve své zprávě pro investory uvedl, že bychom se počítačů od Applu s ARM procesory mohli dočkat již v první polovině příštího roku. Podle této zprávy již společnost na modelu počítače s vlastním procesorem pracuje, bližší detaily ale ve zprávě uvedené nejsou.

Ming-Chi Kuova zpráva svým způsobem potvrzuje dřívější spekulace o tom, že společnost Apple již pracuje na počítači s vlastním procesorem. Díky produkci vlastních procesorů by se již cupertinský gigant nemusel spoléhat na výrobní cyklus společnosti Intel, která mu procesory v současné chvíli dodává. Podle některých spekulací měl Apple v plánu vydat počítače s vlastními procesory ještě letos, tato varianta je ale podle Kua prakticky nereálná.

Přechod na vlastní ARM procesory představuje součást úsilí společnosti Apple o lepší a užší vzájemnou spolupráci Maců, iPhonů a iPadů stejně jako krok směrem ke snazšímu portování aplikací napříč těmito platformami. iPhony i iPady již příslušnou technologii využívají, v iMacu Pro a u nového MacBooku Pro, MacBooku Air, Macu mini a Macu Pro se zase nacházejí T2 čipy od Applu.

Ming-Chi Kuo ve své zprávě dále uvádí, že společnost Apple přejde v průběhu následujících dvanácti až osmnácti měsících na 5nm čipy, které se stanou základní technologií pro její nové produkty. Těmito čipy by Apple podle Kua měl osadit letošní iPhony s 5G konektivitou, iPad s mini LED i zmíněný Mac s vlastním procesorem, který by měl být představen v příštím roce.

Podpora 5G sítí i nové technologie procesorů by se podle Kua měly stát středobodem letošní strategie společnosti Apple. Firma podle Kua navýšila své investice do 5nm výroby a snaží se pro své technologie zajistit více zdrojů. Firma se údajně také intenzivněji angažuje v oblasti výzkumu, vývoje i výroby nových technologií.

.