Zavřít reklamu

Čas od času se na Steamu objeví nadějná hra od českých či slovenských vývojářů. Tentokát je to po více než čtyřech letech vývoje temná fantasy tahovka Urtuk: the Desolation. Za projektem stojí vývojář David Kaleta, který svého herního potomka už přes rok vychovává v rámci předběžného přístupu. Hra má od hráčů na Steamu zatím velmi pozitivní hodnocení, a podle všeho si je i více než dost zaslouží.

Hra se odehrává v originálním fantasy světě, který neobývají klasická stvoření jako elfové, trapslíci či draci. Kouzelníkům v této hře svět odhalil své dějiny prostřednictvím kostí mocných obrů, kteří kdysi s válčili s lidskou rasou. Válka je už ale věcí dávné minulosti a obři zmizeli z tváře světa. Pomocí magických procesů však dokáží kouzelnící z jejich kostí extrahovat látku, jež by mohla dokázat vyléčit řadu nemocí a možná přinést i lék na stárnutí. Bohužel v některých případech ty, kdo ji pozřou, vystaví negativním účinkům a mutacím, které končí jistou smrtí. Jedním z takových pokusných králíků je i titulní Urtuk, který se musí vydat do světa a najít řešení svého problému dřív, než mu podlehne.

Urtuk: the Desolation je mixem tahové strategie a hry na hrdiny. Velký důraz klade vývojář na boj o přežití. Postupem hrou si budujete vlastní skupinku bojovníků. Ti se pak utkávají s nepřáteli na herních polích sestavených z hexagonů. Důležité je taktické myšlení a využívání nejen schopností vlastních jednotek, ale i herního prostředí. Nepřátele totiž můžete shazovat do propastí nebo je nabodávat na ostny. Z jejich těl poté extrahujete speciální vlastnosti, jež vám pomohou v dalších bitvách. To vše v ručně nakreslené grafice. No neříkejte, nemáte chuť si tuto novinku ihned zahrát?

Hru Urtuk: the Desolation můžete zakoupit zde

Témata: , , , ,

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více