Zavřít reklamu

Cena iPhone 13 a kapacita jeho úložiště jsou témata, o kterých se začíná mluvit čím dál více. Od představení nových modelů nás přitom dělí pouhé tři měsíce. Již nyní jsou navíc známy některé informace, podle kterých se dočkáme znovu čtyř modelů se zmenšeným horním výřezem. Zároveň se hovořilo o tom, že pravděpodobně variantu Pro bude možné zakoupit s 1TB úložištěm. Na tom se shodlo hned několik zdrojů, mezi které se řadí například leaker Jon Prosser a analytik investiční společnosti Wedbush Daniel Ives. Nejnovější zprávy od TrendForce ale tvrdí pravý opak.

iPhone 13 Pro (koncept):

Firma TrendForce dnes přinesla čerstvé informace o letošní generaci jablečných telefonů, které mimochodem označuje jako iPhone 12S. Apple by se měl údajně soustředit především na optimalizaci existujících funkcí a těžit z toho, že je čínský konkurent Huawei částečně mimo hru (kvůli uvalenému embargu). Tento zdroj nadále potvrzuje zmenšení horního výřezu. S názory ostatních se každopádně rozchází ve zmiňovaném úložišti. TrendForce tvrdí, že gigant z Cupertina zavedení 1TB iPhonu neplánuje, a měli bychom proto počítat s maximální kapacitou 512 GB jako doposud.

iPhone 13 koncept

Řeč také přišla na cenu zařízení. Ta by měla zůstat stejná jako u loňských iPhonů, tudíž startovat bude na 21 990 Kč za nejlevnější model mini. Zdali je ale tato zpráva pravdivá je prozatím pochopitelně nejasné a nezbývá nám nic jiného, než si na samotné představení počkat. Nové iPhony by se zároveň měly pochlubit senzorem pro optickou stabilizaci obrazu, čipem A15, který si bude zakládat na vylepšeném 5nm výrobním procesu, a modely Pro by měly dostat vylepšený fotoaparát a 120Hz ProMotion displej.

.