Zavřít reklamu

Apple Watch jsou častokrát označovány za nejlepší chytré hodinky na trhu. Nejen že nabízí plno zajímavých funkcí a senzorů, ale hlavně těží ze skvělé provázanosti s jablečným ekosystémem, díky čemuž má jejich uživatel o všem detailní přehled – ať už na hodinkách samotných, nebo posléze v iPhonu. Zjednodušeně proto lze říct, že se z těchto hodinek stal neodlučitelný parťák jablíčkářů, který jim usnadňuje jejich každodenní život.

Z počátku navíc Apple Watch vzbuzovaly ohromné nadšení. Jablíčkáři netrpělivě čekali na každou další generaci a těšili se z jejich novinek. Bohužel tohle nadšení postupem času vyprchalo a zhruba od Apple Watch Series 5 a 6 se už žádná zásadní revoluce nekonala. Naopak každý další model je vnímán jako přirozená evoluce. Není se proto čemu divit, že se mezi jablíčkáři otevřela zajímavá diskuze o tom, zdali nám Apple ještě někdy dokáže s novými hodinkami takříkajíc vyrazit dech. Prozatím to totiž vypadá tak, že nás něco takového už nečeká. Zásadní průlom totiž nepřinesly ani profesionální Apple Watch Ultra, které v porovnání s běžnými modely nabízejí podstatně více možností. U nich to ale bylo opodstatněno podstatně vyšší cenou.

Další edice Apple Watch

Právě proto se nabízí poměrně zajímavá otázka. Když se totiž podíváme na zbytek jablečné nabídky, respektive tedy na iPhony, iPady, Macy či AirPods, ve všech případech najdeme hned několik modelů, které jsou rozřazeny do různých edic. Ostatně proto jsou zmiňované produkty nejen že k dostání v základních verzích, ale v případě potřeby můžeme sáhnout i po modelech Pro, Air a dalších. A právě v tom může spočívat odpověď k návratu známého boom efektu, který se ze světa jablečných hodinek víceméně vytratil. Apple se může jednoduše inspirovat u vlastních produktů a po jejich vzoru tak posunout Apple Watch o pár kroků vpřed.

Chytré hodinky Apple Watch jsou již nyní k dostání v různých edicích. Samozřejmě se nabízí tradiční Series 8, po jejíchž boku ještě najdeme levnější Apple Watch SE, případně profesionální Apple Watch Ultra, které naopak cílí na adrenalinové nadšence a nejnáročnější uživatele. Někteří jablíčkáři si ale kladou otázku, zda to není málo, a jestli by od Applu nebylo lepší, kdyby přišel s dalšími edicemi pro ještě lepší rozdělení funkcí a pokrytí většího segmentu potenciálních zákazníků. V takovém případě se nabízí rozsáhlá řada možností a bylo by už jen na Applu a jeho uvážení, kterým směrem by se vydal. Toto rozhodnutí by si samozřejmě muselo zakládat na nějakých průzkumech, a proto je těžké dopředu odhadnout, co by do jablečné nabídky zapadlo nejlépe.

apple watch

Obecně ale můžeme říct, že levný a základní model už máme, stejně tak jako ten profesionální. Někteří uživatelé by proto rádi viděli rozšíření vyplňující mezeru mezi Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra. Jenže jak už jsme zmínili výše, v tomto směru je otázkou, jak by takovýto model měl vlastně vypadat. Měl by si zachovat funkce základních „Watchek“ a přijít v odolnějším těle, nebo naopak rozšířit svou funkcionalitu bez případné změny designu?

.