Zavřít reklamu

Chytré hodinky od Applu zaznamenaly od dob vydání první generace obrovský pokrok směrem kupředu. Ze zařízení, které mnozí vnímali především jako jakousi „prodlouženou ruku iPhonu“ , se postupem času stal užitečný pomocník pro produktivitu, fitness, zdraví a řadu dalších oblastí. V dnešním článku si představíme 7 věcí, o kterých jste možná netušili, že vaše Apple Watch umí.

Ovladač fotoaparátu iPhonu

Řada uživatelů zapomíná, že své Apple Watch mohou použít jako dálkový ovladač při focení či natáčení iPhonem. Stačí, abyste na vašich chytrých jablečných hodinkách spustili aplikaci Fotoaparát. Po klepnutí na tři tečky vpravo dole můžete nastavit podrobnosti, jako je blesk nebo volba mezi předním či zadním fotoaparátem.

Ovládání Apple TV

Podobně jako fotoaparát iPhonu můžete za pomoci vašich Apple Watch ovládat také přehrávání na Apple TC. Pokud zrovna tedy nemáte po ruce klasický Apple TV ovladač, můžete se chopit ovládání doslova z vašeho zápěstí. Stačí, když na Apple Watch spustíte aplikaci s názvem Ovladač.

Rozpoznání hudby

K rozpoznání právě přehrávané skladby můžete využít nejen váš iPhone, ale také Apple Watch. Stačí, když na nich obvyklým způsobem aktivujete hlasovou asistentku Siri, které následně položíte dotaz typu „What song is this?“ nebo „What song is playing right now?“.

Prohlížení fotografií

Displej Apple Watch vzhledem ke své velikosti sice k prohlížení fotek primárně nevybízí, to ale neznamená, že to není možné. Pokud si například v rychlosti potřebujete na vašich Apple Watch prohlédnout nedávné fotky z vašeho iPhonu, spusťte na nich nativní Fotky a můžete se kochat. Synchronizaci a další podrobnosti ohledně zobrazování fotek na Apple Watch nastavíte na spárovaném iPhonu v nativní aplikaci Wathc, kde klepnete na Fotky a přizpůsobíte vše potřebné.

Snímky obrazovky

Obzvlášť pokud patříte mezi novopečené majitele Apple Watch vám možná zůstalo utajeno, že máte možnost pořizovat také screenshoty displeje vašich chytrých jablečných hodinek. Tyto snímky obrazovky se následně automaticky ukládají do fotogalerie vašeho iPhonu. Pro aktivaci screenshotů spusťte na Apple Watch Nastavení -> Obecné -> Snímky obrazovky, kde stačí už jen aktivovat položku Zapnout snímky obrazovky. Samotný screenshot pak pořídíte současným stiskem digitální korunky a postranního tlačítka hodinek.

Automatická instalace aplikací

Spousta aplikací, které máte na vašem iPhonu, nabízí i svou watchOS verzi. Ne u všech aplikací ale jejich verzi pro Apple Watch reálně využijete, a automatická instalace watchOS verzí těchto aplikací pak způsobuje zbytečné vytížení úložiště na vašich hodinkách. Pokud chcete deaktivovat automatickou instalaci aplikací, spusťte na spárovaném iPhonu aplikaci Watch a ve spodní části displeje klepněte na Moje hodinky. Zvolte Obecné, a zde nakonec deaktivujte položku Automatická instalace aplikací.

Detekce pádu

Apple Watch od dob vydání Apple Watch Series 4 nabízí kromě jiného také užitečnou funkci s názvem Detekce pádu. Pokud spadnete a zraníte se nebo upadnete do bezvědomí, mohou vám hodinky například přivolat pomoc. Uživatelé mladší 65 let ale musí tuto funkci aktivovat manuálně. Spusťte na vašich Apple Watch Nastavení  -> SOS. Klepněte na Detekce pádu a poté stačí už jen aktivovat příslušnou funkci.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.