Zavřít reklamu

Momentálně je to něco přes tři rok od doby, co Apple představil revoluční iPhone X. Právě s tímto modelem jsme se dočkali kompletního redesignu. Především zmizelo Touch ID, které bylo nahrazeno Face ID, což s sebou neslo také změny v ovládání. Technologie jdou každým dnem dopředu, což nám dokazují i nedávno představené iPhony 12 s dalšími skvělými funkcemi. Jestliže vlastníte nějaký starší iPhone, ještě s Touch ID, a zároveň na něm máte nainstalovaný jailbreak, tak pro vás mám skvělou zprávu. Pomocí tweaku Little12 totiž můžete mnoho různých funkcí (nejen) z nejnovějších iPhonů 12 přenést i na starší modely.

Po instalaci tweaku Little12 se váš starší iPhone začne chovat jako iPhone X a novější. To znamená, že jej nově budete schopni kompletně ovládat pomocí gest. Pokud se tedy budete například chtít dostat na domovskou obrazovku, popřípadě opustit aplikaci, tak stačí, abyste přejeli prstem ze spodní části displeje směrem nahoru. Pro zobrazení přehledu aplikací pak přejeďte po displeji stejně, jen na něm chvilku podržte prst. Kromě těchto známých gest však Little12 přidává také možnost pro rychlé přeskakování mezi aplikacemi – stačí, abyste z levé či pravé hrany displeje přejeli směrem ke středu.

Uživatelé tweaku Little12 dále získají horní lištu z novějších iPhonů, společně se skrytým indikátorem baterie, který najdou v ovládacím centru. Těšit se dále mohou na klávesnici z novějších iPhonů, která je oproti těm starším lehce přepracovaná. S Little12 však přibudou ještě další funkce, které v současné době nenajdete ani u nejnovějších jablečných telefonů. Nechybí například možnost pro zobrazení docku s aplikacemi kdekoliv v systému (funkce z iPadů), využít dále můžete zkratek na uzamčené obrazovce. Zapomenout nesmím také na integraci přepracované aplikace Fotoaparát, kterou můžete znát z iPhonů 11 a novějších. Little12 dále aktivuje multitasking, který funguje stejně jako na iPadu, dále můžete využít možnosti pro deaktivaci zobrazení horní lišty. Tweak Little12 můžete stáhnout z repozitáře Packix, a to zcela zdarma. V současné době se jedná o druhý nejpopulárnější tweak ze zmíněného repozitáře.

Adresu pro přidání repozitáře Packix získáte zde

.