Zavřít reklamu

I přesto, že jsou jablečné počítače považovány za velmi spolehlivé, tak se čas od času můžete ocitnout v situaci, kdy něco nemusí fungovat úplně podle představ. Osobně jsem se již párkrát za několik let setkal na Macu s problémy, které se týkaly Bluetooth. Konkrétně jsem se setkal s problémy, kdy nebylo možné Mac spárovat s jiným zařízením, v poslední době poté také s nepravidelným vypadáváním Bluetooth, kdy se od něj na několik sekund odpojí veškeré příslušenství. Samozřejmě můžete zkoušet různé složité postupy pro opravu. Osobně však při podobných problémech provádím kompletní reset Bluetooth modulu, čímž se veškeré problémy vyřeší.

Nefunguje Bluetooth na Macu: Jak tento problém rychle vyřešit?

Jestliže tedy máte na Macu problémy s Bluetooth i vy a nechcete podstupovat různé zdlouhavé procesy, popřípadě pokud vám klasické rady nefungují, tak rozhodně proveďte reset celého Bluetooth modulu. Nejedná se o nic složitého a celý postup vám zabere jen několik málo sekund. Postupujte následovně:

 • Prvně je nutné, abyste měli aktivní zobrazení ikony Bluetooth v horní liště.
  • Pokud nemáte, tak přejděte do Předvolby systému -> Bluetooth, kde funkci dole aktivujte.
 • Jakmile budete mít ikonu zobrazenou, tak na klávesnici zároveň podržte Option + Shift.
  • Na některých starších macOS zařízeních je namísto klávesy Option klávesa Alt.
 • Obě dvě klávesy tedy držte, a poté kurzorem na ikonu Bluetooth v horní liště klepněte.
 • Poté můžete Option (Alt) společně s klávesou Shift pustit.
 • Tímto dojde k zobrazení rozbalovacího menu s rozšířenými možnostmi.
 • V tomto menu lokalizujte a klepněte na možnost Resetovat Bluetooth modul.
 • Objeví se dialogové okno, ve kterém reset potvrďte stisknutím tlačítka OK.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na Macu provést reset Bluetooth modulu a vyřešit tak veškeré problémy, které s Bluetooth mohou nastat. Berte každopádně na vědomí, že resetováním Bluetooth modulu dojde k odstranění všech zařízení, která jste v minulosti spárovali. Veškerá tato zařízení tedy bude nutné spárovat znova. Po resetu Bluetooth modulu už by se neměly projevit žádné problémy v podobě vypadávání, anebo nemožnost spárování zařízení. Jestliže vám reset Bluetooth modulu nepomůže, tak ještě můžete vyzkoušet resetovat zařízení, které se snažíte připojit – postup viz manuál. Pokud ani tohle nepomůže, tak je s velkou pravděpodobností Bluetooth modul ve vašem Macu chybný a budete se muset obrátit na autorizovaný servis.

.