Zavřít reklamu

Prostřednictvím Bluetooth můžete k iOS a iPadOS zařízení připojit nejrůznější doplňky jako jsou bezdrátové klávesnice, hodinky, sluchátka či reproduktory. Jako vždy, i při používání Bluetooth se mohou vyskytnout nepříjemné problémy, ty ale v žádném případě nemusí být nijak závažné. V dnešním článku se podíváme na několik triků, které vám problémy s Bluetooth zařízeními pomohou odstranit.

Restartujte iOS zařízení i Bluetooth doplněk

Jak už to tak bývá, velice často pomůže právě vypnutí a zapnutí jak telefonu či tabletu, tak i zařízení, které k němu chcete připojit. Pro vypnutí telefonu s Face ID podržte boční tlačítko s tlačítkem pro úpravu hlasitosti a přejeďte prstem po posuvníku Vypnout přejetím. Pro vlastníky telefonu s Touch ID stačí podržet boční/horní tlačítko a přejet prstem po posuvníku Vypnout přejetím.

Zkontrolujte nastavení soukromí

Pokud k funkčnosti vašeho Bluetooth doplňku, například k hodinkám od výrobců třetích stran, musíte mít nainstalovanou určitou aplikaci, tak zkontrolujte, zdali máte v nastavení pro danou aplikaci povoleno přistupování k Bluetooth zařízením. Otevřete nativní Nastavení, sjeďte k sekci Soukromí a rozklikněte Bluetooth. Zobrazí se zde aplikace, které vyžadují přístup k Bluetooth rozhraní. Zde si konkrétní aplikaci otevřete, a pokud není přístup povolený, tak proveďte aktivaci.

Odpojte a znovu připojte zařízení

Pokud jste v minulosti produkt s iPhonem či iPadem spárovali, může se stát, že se v průběhu používání vyskytly potíže a bude nutné jej odpárovat a opětovně spárovat. V takovém případě přejděte do Nastavení, rozklikněte sekci Bluetooth a u daného produktu klepněte na ikonu i v kroužku. Následně vyberte možnost Ignorovat a potvrďte dialogové okno. Poté daný produkt uveďte do režimu párování, následně jej na vašem iOS zařízení vyhledejte a opětovně spárujte.

Odpojte dopolněk od všech ostatních produktů

Pokud Bluetooth doplněk, který chcete spárovat, pracuje korektně s ostatními produkty, jen ne s tím, ke kterému jej připojit potřebujete, doporučuji jej odpojit od všech ostatních produktů a následně jej opět spárovat. To sice může být problém zejména ve chvíli, kdy vlastníte party reproduktor a připojovalo se k němu více lidí, postup však může zabrat. Většinu Bluetooth zařízení můžete nějakým způsobem kompletně resetovat, čímž se vymaže paměť připojených zařízení – pro zjištění tohoto postupu se podívejte do manuálu k výrobku.

Kontaktujte výrobce

Pokud žádný z těchto postupů nezabral, nejúčinnějším řešením je kontaktovat výrobce daného příslušenství. Ten vám může říci, zda je produkt kompatibilní s vaším iOS a iPadOS zařízením, může zkontrolovat, zdali se nejedná o vadný kus a případně vám jej může vyměnit za nový. Také je velmi pravděpodobné, že vám poradí právě s resetem daného Bluetooth doplňku, což by, jak jsem již zmiňoval výše, mohlo pomoci.

.