Zavřít reklamu

Apple každoročně představuje hned několik zařízení, jejíchž odhalení zpravidla oznamuje s týdenním předstihem. Čas od času však prostřednictvím tiskové zprávy oznámí zajímavé novinky, které přicházejí při určité speciální příležitosti. Jedna taková nastala například dnes. Před námi je totiž takzvaný Black History Month neboli Měsíč černošské historie, a proto se jablíčkáři dočkali zbrusu nového řemínku pro Apple Watch Unity a speciálního ciferníku se stejným názvem. Je ale takových událostí více?

Speciální edice Apple produktů

Případů, kdy Apple oslavuje nějakou událost, je hned několik. Podobný případ můžeme vidět například v boji s HIV/AIDS. Pro tyto účely má Apple celou speciální značku s označením PRODUCT(RED), kdy prodejem příslušných produktů přispívá na boj s HIV/AIDS a v posledních letech také proti onemocnění Covid-19. V PRODUCT(RED) provedení navíc naleznete Apple Watch (a řemínky), ale rovnou i iPhony a AirPody Max. Tyto kousky ale nejsou představovány najednou, nýbrž postupně, spolu s tradičními produkty.

Řada PRODUCT(RED)
Řada PRODUCT(RED)

Jak nám navíc historie napovídá, zároveň můžeme očekávat představení dalších novinek dne 17. května, během kterého se celosvětově slaví Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. Při této příležitosti totiž jablečná společnost většinou oznamuje příchod nových řemínků pro Apple Watch s označením Pride, přičemž se můžeme radovat i z příslušných ciferníků. Část výdělku z těchto produktů je pak věnována příslušným organizacím, které se zaměřují na podporu a právní ochranu lidí z LGBTQ+ komunity.

Jablečná společnost jako taková samozřejmě oslavuje množství nejrůznějších svátků a příležitostí, avšak ne u každé odhaluje speciální edice svých produktů, respektive příslušenství. Například poměrně nedávno, respektive 11. listopadu 2021, gigant uctil válečné veterány, kterým nechyběla kuráž pro ochranu jejich země. Při této události jsme se však žádné novinky nedočkali. Namísto toho Apple připravil související obsah ve svých aplikacích jako Knihy, Podcasty, TV a podobně. Takovýchto událostí je samozřejmě více.

Důležitost těchto produktů

Na druhou stranu někomu může přijít podobný způsob oslav zvláštní, především tedy pro Evropany, kterým daná témata nemusí moc říkat. A částečně máte pravdu. Apple v těchto případech totiž necílí na majoritní většinu, nýbrž na jednotlivé menšiny a další skupiny, pro které je podobná pomoc nesmírně důležitá. Díky tomu se však můžeme radovat z nového příslušenství, především tedy z řemínků pro Apple Watch. Upřímně totiž musím uznat, že právě řemínky z kolekce Pride vypadají přímo skvěle a na zápěstí hrají všemi barvami.

.