Zavřít reklamu

Ve světě hodinek hraje poměrně důležitou roli safír, který je hned po diamantu druhým nejtvrdším průhledným nerostem. Ostatně přesně proto se v hodinářském průmyslu používá pro ochranu ciferníku, jelikož je nesmírně náročné takové sklo poškrábat a poškodit, což s sebou přináší řadu skvělých benefitů. Není se proto čemu divit, že na stejnou možnost vsází i Apple u svých hodinek Apple Watch – a to dokonce už od jejich prvotního uvedení na trh. Je v tom ale háček. Se safírem se nepracuje tak dobře a je nákladnější, což se pochopitelně odráží na ceně. Jaké modely ale vlastně tímto disponují?

Jak už jsme uvedli výše, na safírové sklíčko se jablečné hodinky spoléhají již od své nulté generace. Je v tom ale menší háček – ne každý model se něčím podobným může pyšnit. Z nulté generace už totiž tehdy vyčníval model Apple Watch Sport, který disponoval klasickým Ion-X sklíčkem, které byste mohli najít například i u současných Apple Watch Series 7. Když cupertinský gigant rok poté představil Apple Watch Series 1, mnoho lidí překvapil tím, že tento model nedisponoval safírovým sklem. S příchodem Series 2 se už ale odtajnil plán společnosti, který trvá dodnes – safírové sklíčko mají pouze vybrané modely, zatímco ty hliníkové, jež mimochodem v drtivé většině převládají, mají „pouze“ zmiňované Ion-X.

Apple Watch se safírovým sklíčkem

U jablečných hodinek s hliníkovým pouzdrem (včetně edice Nike) se setkáte pouze s Ion-X sklem. Na tom ale není prakticky nic špatného, jelikož i tak nabízí poměrně solidní odolnost a pro drtivou většinu jablíčkářů se jedná o dostačující variantu. Kdo si ale potrpí na luxusu a odolnosti, bude si muset zkrátka připlatit. Se sklíčkem ze safírového krystalu se totiž setkáte pouze u hodinek s označením Edition (která může být z keramiky, zlata či titanu) nebo Hermès. Ty ale v našich končinách bohužel nejsou k dispozici. Pro tuzemské jablíčkáře tak existuje pouze jediná možnost, pokud by stáli o „Watchky“ s touto odolnou vychytávkou – pořízení Apple Watch s pouzdrem z nerezové oceli. Už výše jsme ale naznačili, že ty vás vyjdou na nějakou tu tisícovku navíc. Aktuální model Series 7 s nerezovým pouzdrem je k dostání od 18 990 Kč, zatímco klasickou edici s hliníkovým pouzdrem pořídíte již od 10 990 Kč.

Seznam Apple Watch se safírovým sklíčkem (platí u všech generací):

  • Apple Watch Edition
  • Apple Watch Hermès
  • Apple Watch s pouzdrem z nerezové oceli
.