Zavřít reklamu

V dalším z našich pravidelných seriálů vám budeme průběžně představovat výběr nejlepších aplikací pro děti, dospělé i teenagery. V dnešním díle se zaměříme na aplikace, které jsou určené pro učení cizích jazyků. Klasickou výuku a studium tyto aplikace s velkou pravděpodobností nenahradí, jedná se ale jistě o užitečnou pomůcku – a to především v momentální situaci, kdy je státe stále nařízena karanténa a lidé se doma začínají nudit.

Duolingo

Aplikace Duolingo se svou ikonickou zelenou sovičkou v logu se za dobu své existence již stihla stát téměř legendou. Aplikace je oblíbená mezi uživateli po celém světě. Nabízí více než třicet jazyků, přičemž se jich můžete učit hned několik najednou. Používání aplikace připomíná spíše hru – ilustracemi počínaje a odměnami konče. Duolingo nabízí placený obsah v podobě doplnění různých prvků, většina uživatelů si ale zcela vystačí s její základní, bezplatnou verzí.

Busuu

Aplikace Busuu má v nabídce dvanáct jazyků – angličtinu, francouzštinu, španělštinu, italštinu, němčinu, čínštinu, japonštinu, portugalštinu, polštinu, ruštinu, arabštinu a turečtinu. Bez stresu, biflování a příkazů vás provede všemi úrovněmi výuky, naučí vás gramatiku i konverzaci s pomocí zpětné vazby od rodilých mluvčí.

Memrise

Aplikace Memrise se chlubí desítkami milionů spokojených uživatelů. Slibuje, že vás zábavným a efektivním způsobem naučí cizí jazyk – v nabídce je španělština, francouzština, japonština, němčina, korejština, italština, ruština, čínština, portugalština, arabština, norština, holandština, švédština, polština, turečtina a dánština. Memrise vás připraví na konverzaci i čtení v cizím jazyce, naučí vás nová slovíčka i gramatiku, a to vše za pomoci zábavných krátkých videí a dalších prvků.

Babbel

Aplikace Babbel je dalším z populárních nástrojů pro učení cizích jazyků. Byla vyvinuta ve spolupráci s vědci z univerzity v Yale, její úspěšnost potvrdili i odborníci z michiganské státní univerzity. Babbel nabízí výuku španělštiny, francouzštiny, italštiny, němčiny, portugalštiny, ruštiny, polštiny, turečtiny, norštiny, dánštiny, švédštiny, holandštiny, indonéštiny a pochopitelně angličtiny. Babbel nabízí krátké, efektivní lekce, a umožní vám procvičení psaní, mluvení i poslechu. Díky funkci rozpoznání hlasu si navíc v aplikaci můžete také natrénovat správou výslovnost.

HelloTalk

Aplikaci HelloTalk označují její tvůrci jako komunitní prostor pro vzájemnou kulturní a jazykovou výměnu. Kromě tradičních světových jazyků vás umí naučit i ty méně známé a exotické. HelloTalk funguje svým způsobem na principu sociální sítě – najdete si protějšekrodilého mluvčího – který bude odpovídat vašim požadavkům, a prostřednictvím vzájemné komunikace si budete zlepšovat své jazykové dovednosti.

.