Zavřít reklamu

Rozšířená realita se neustále vylepšuje, a to hlavně díky ARKitu, který byl přidán v iOS 11. Od té doby Apple pravidelně vylepšuje možnosti rozšířené reality. Vidět jsme to mohli u mnoha aplikací a hlavně her. Právě na ty se podíváme blíže v dnešním článku.

The Machines

V této hře proměníte stůl nebo jinou rovnou plochu v detailní bojiště, na kterém povedete svůj tým strojů proti nepřátelům online, ale i osobám ve stejné místnosti. Strategicky se musíte probojovávat po mapě, ničit věže a zničit soupeřovu základnu.

Hru The Machines zakoupíte za 129 Kč zde

Angry Birds AR: Isle of Pigs

Roky jsme ničili prasata pouze ve 2D na displeji zařízení, s touto hrou se však přesuneme do reálného světa, a navíc ve 3D. Zjednodušeně řečeno se jedná o to samé, co můžeme znát z dřívějších Angry Birds her. Rozšířená realita nicméně vše posunuje na jinou úroveň – hrací plochu si můžete detailně prozkoumat a naplánovat tak, kde přesně vystřelíte.

Hru Angry Birds AR: Isle of Pigs můžete stahovat zdarma zde

ARZombi

Tato hra je určena těm, kteří by si chtěli vyzkoušet něco, co připomíná Zombie mód v Call of Duty. Cílem hry je udržet váš domov před hordami zombie. V nastavení si nejprve musíte ve vašem prostoru virtuální okna a dveře. Z nich se poté pohrnou zombíci. Na displeji telefonu uvidíte rovnou zbraně a budete dělat i jiné činnosti, jako je třeba zabezpečení oken.

Hru ARZombi můžete stahovat zdarma zde

AR Dragon

Pokud hledáte něco na způsob Tamagotchi nebo před pár lety populárního Pou, tak už nemusíte. AR Dragon funguje přesně na tomto konceptu, kdy se staráte o bytost. V tomto případě jde o mládě draka, kterého krmíte, trénujete s ním, anebo hrajete hry. A to v rozšířené realitě.

Hru ARD Dragon můžete stahovat zdarma zde

ARise

Puzzle hry se pro fungování v rozšířené realitě úplně nabízí. ARise je skvělým příkladem. Dala by se popsat jako Monument Valley v rozšířené realitě. Cílem je dovést do cíle malou postavičku. Přitom musíte překonávat různé překážky a plnit úkoly.

Hru ARise můžete stahovat zdarma zde

Domino World AR

Nemáte nervy k tomu skládat domino v reálném světě? Vyzkoušejte tuto hříčku, kde se nemusíte bát toho, že si svou dominovou dráhu zničíte předčasně. Jeden z mínusu je však to, že se nejedná o hru zdarma.

Hru Domino World AR můžete zakoupit za 49 Kč zde

Stack AR

Podobně jako domino výše, i tato hra nepatří mezi ty největší a nejkomplexnější. Na druhou stranu ale dobře ukazuje možnosti rozšířené reality. Cílem je poskládat co nejvyšší věž. Chyták je však v tom, že padající kostky se stále zmenšují a vy se musíte trefit přímo na střed.

Hru Stack AR můžete stahovat zdarma zde

.