Zavřít reklamu

Po boku iOS 12.3 vydal dnes Apple také nový watchOS 5.2.1. Na první pohled minoritní aktualizace je pro našince poměrně významná – update totiž na Apple Watch Series 4 zpřístupňuje aplikaci pro měření EKG v České republice a na Slovensku.

Česko se tak zařazuje na dlouhý seznam doposud čítající devatenáct evropských států, kde je funkce k dispozici. Spolu s Českou republikou je měření EKG nově dostupné také pro uživatele na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku a na Islandu.

Zatímco měření EKG si mohou užívat pouze majitelé nejnovější čtvrté řady Apple Watch, tak starší modely chytrých hodinek od Applu umí po aktualizaci nově upozorňovat na nepravidelný srdeční rytmus. I druhá zmíněná funkce je nyní dostupná ve všech pěti výše uvedených zemí. Spolu s tím watchOS 5.2.1 opravuje chybu, která v některých případech způsobovala mizení čísel na ciferníku Cestovatelský.

Majitelé kompatibilních Apple Watch si mohou nový watchOS 5.2.1 stáhnout v aplikaci Watch na iPhonu, konkrétně pak v sekci Moje hodinky, v Obecné –> Aktualizace softwaru. V případě Apple Watch Series 4 je potřeba stáhnout update o velikosti 136 MB.

Novinky ve watchOS 5.2.1:

  • Na Apple Watch řady 4 je v České republice, Chorvatsku, na Islandu, v Polsku a na Slovensku nově dostupná aplikace EKG
  • V České republice, Chorvatsku, na Islandu, v Polsku a na Slovensku je nově dostupné oznamování nepravidelného srdečního rytmu
  • Byla opravena chyba, která u některých uživatelů způsobovala mizení čísel na ciferníku Cestovatelský
EKG Apple Watch czech FB
.