Zavřít reklamu

Ani tento týden neochudíme naše čtenáře o pravidelný přísun tipů na nejlepší rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome. Tentokrát se můžete těšit například na rozšíření pro zjednodušení četby, detekci dezinformačních webů nebo třeba zvětšování obrázků a videí na webových stránkách.

Minimal Reader Mode

Chcete si v prostředí prohlížeče Google Chrome na vašem Macu dopřát čistý čtenářský zážitek bez jakýchkoliv prvků navíc, které by vás mohly rozptylovat? Pomůže vám s tím rozšíření s názvem Minimal Reader Mode. S jeho pomocí můžete jakoukoliv webovou stránku přizpůsobit pro minimalistické čtení a přizpůsobit si také font a velikost písma, vzhled stránky a řadu dalších parametrů.

Rozšíření Minimal Reader Mode stáhnete zde.

WordPress Admin Bar Control

Pokud pracujete v systému WordPress – ať už se jedná o redakční systém, vlastní blog nebo třeba libovolnou webovou stránku – určitě se vám bude pro vaši práci hodit rozšíření s názvem WordPress Admin Bar Control. Toto rozšíření vám umožní snazší a rychlejší správu a ovládání administrátorské lišty spolu s přepínáním mezi jednotlivými prvky. S pomocí tohoto rozšíření můžete také příslušnou lištu ve vašem WordPressu dočasně zcela deaktivovat.

Wordpress Admin Bar Control

Rozšíření WordPress Admin Bar Control stáhnete zde.

Find & Replace for Text Editing

Řada textových editorů nabízí svým uživatelům možnost využití funkce Find and Replace, která jim umožňuje snadno vyhledat požadovaný výraz a rychle a jednoduše jej vyměnit za jiný. Rozšíření s názvem Find & Replace for Text Editing nabízí možnost využití této funkce v upravitelných oblastech při práci v prostředí internetového prohlížeče Google Chrome na vašem Macu. Hodí se jak pro psaní e-mailů, tak i blogových příspěvků nebo třeba textů na různá diskuzní fóra.

Rozšíření Find & Replace for Text Editing stáhnete zde.

Detektor dezinformačních webů

Na internetu může být někdy pro některé uživatele těžké správně rozlišit, které zprávy pocházejí z opravdu důvěryhodných webů – obzvlášť pokud se k nim prokliknou například ze sociálních sítí. Pro tyto účely se jistě hodí nainstalovat rozšíření z všeříkajícím názvem: Detektor dezinformačních webů. Pokud se budete nacházet na stránce, která je zařazena v tomto seznamu, zobrazí se Vám správa která vás nabádá k obezřetnosti a selskému rozumu.

Detektor dezinformaci

Rozšíření Detektor dezinformačních webů stáhnete zde.

 

Hover Zoom+

Rozšíření s názvem Hover Zoom+ jistě ocení všichni, kteří si na internetu často prohlížejí nejrůznější obrázky a fotografie. Jak název napovídá, umožní vám toto rozšíření pohodlné a rychlé zvětšení fotografií, ale také videí prakticky na všech webových stránkách. Pro zvětšení přitom stačí jen zamířit kurzorem myši na požadované médium. Rozšíření se již samo postará o to, aby došlo k automatickému zvětšení na plnou velikost.

Rozšíření Hover Zoom+ stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.