Zavřít reklamu

Poslední dobou jsme poměrně silně kritizovali Apple za to, jak na své zákazníky kašle, ať už se jednalo o slevy na Černý pátek, nebo to, že se od něho letos určitě žádného vánočního dárku nedočkáme. Chyba. Jak společnost uvedla ve své tiskové zprávě, tak si pro nás přece jen něco chystá. Nebude to ale pro všechny. 

Apple Music Sing má být totiž nová funkce, která uživatelům umožní zpívat si spolu s oblíbenými interprety a jejich skladbami, které obsahují slovní doprovod a zobrazování textu v reálném čase. A protože Apple Music obsahuje desítky milionů nejpopulárnějších skladeb světa, bude to katalog skutečně obsáhlý. Jak je ale evidentní, této novinky využijí jen předplatitelé platformy. Sám Apple ostatně v textu uvádí: „Apple Music Sing bude k dispozici koncem tohoto měsíce předplatitelům Apple Music po celém světě a můžete si jej vychutnat na iPhonu, iPadu a nové Apple TV 4K.“

Apple-Music-Sing-lyrics

Můžete si z toho tedy vzít dvě věci. První je ta, že pokud nemáte plány na Silvestra, můžete uspořádat nezapomenutelný karaoke večírek. Druhou pak ta, že pokud vlastníte starší Apple TV, měli byste si ještě napsat Ježíškovi o tu novou. Nijak úžasná není podpora ale ani v případě ostatních zařízení. Apple Music‌ Sing bude k dispozici na iPhonech 11 a novějších a na iPadu Pro třetí generace a novějším.

Není jasné, proč je podporována pouze nejnovější ‌Apple TV‌, zvláště když je ‌Apple Music‌ Sing ideální právě na velké televizní obrazovce před vámi a s přáteli, popřípadě rodinou, shromážděnou kolem. Oproti starším modelům má ale nová ‌Apple TV‌ 4K čip A15 Bionic a podporu HDR10+, kdy to tak vypadá, že zde právě půjde o výkon.

Apple Music Sing obsahuje: 

  • Nastavitelné vokály: Uživatelé mají kontrolu nad úrovní hlasitosti vokálů ve skladbě. Mohou zpívat s původním vokálem interpreta nebo jej úplně potlačit. 
  • Texty písní v reálném čase: Uživatelé si mohou zpívat své oblíbené písničky s animovanými texty, které tančí v rytmu přesně jako je tomu u karaoke. 
  • Doprovodné vokály: Současně zpívané vokální linky se mohou animovat nezávisle na hlavních vokálech, aby je uživatelé mohli snáze sledovat. 
  • Zobrazení duetů: Více vokalistů se zobrazuje na opačných stranách obrazovky, aby bylo snadné zpívat duety nebo skladby s více zpěváky. 

Apple Music k nové funkci také uvede sadu více než 50 specializovaných doprovodných playlistů s těmi nejznámějšími písněmi, duety a hymnami. Jak jistě tušíte, tato novinka bude jistě mít za vedlejší efekt smrt mnoha specializovaných aplikacích v App Store, kdy tou nejznámější je např. Smule: Karaoke Music Studio.

Je to pak více jak rok, co Apple koupil službu Primephonic zabývající se streamováním klasické hudby. Předpokládaná služba nebo funkce nebo nadstavba s podtitulem Apple Music Classical však stále nepřichází. Minimálně ti stydlivější by ji jistě uvítali více než nějaké rozjuchané popěvování si. Na druhou stranu je lepší něco než nic, i když mou maličkost Apple Music Sing svým záměrem úplně mine.

.