Zavřít reklamu

V operačních systémech iOS a iPadOS funguje povedený jablečný nástroj Zkratky, který díky možnostem automatizace přináší řadu zajímavých možností. Prakticky každý si tak může vytvořit svoji zkratku s určitým cílem. To nejlepší na tom je, že jdou mezi jablíčkáři i sdílet, díky čemuž se můžete dostat ke skutečně povedeným výtvorům. Pojďme si proto ukázat 10 nejlepších vánočních zkratek pro Siri, které vám znatelně usnadní život.

Track Hydration

Zajímavá zkratka Track Hydration vám umožní zaznamenávat příjem tekutin, přičemž tato data se automaticky promítají i do nativní aplikace Zdraví. U toho to ale ani zdaleka nekončí. Zkratka totiž zároveň dokáže sledovat, kolik jste například vypili kávy, alkoholu a dalších nápojů, což se v období vánočních svátků může náramně hodit. Mějte proto přehled, kolik jste si už dali vaječných likérů, svařáků a dalších drinků. Tyto údaje můžete například po svátcích zhodnotit a za rok tento „výzkum“ provést znovu, kdy uvidíte, zdali jste si polepšili či pohoršili.

Share Live Photo

Ať už jste vyfotili vánoční stromeček, rodinnou fotografii nebo zasněženou přírodu a chcete se o daný snímek podělit s vašimi přáteli, zbystřete. Pokud totiž fotíte v režimu Live Photo a daná fotografie vypadá skvěle jako animovaná i statická fotografie, pak byste neměli přehlédnout zkratku Share Live Photo. Jak již její název napovídá, tento výtvor vám umožní daný snímek sdílet v podobě videa i fotky zároveň.

Zkratku Share Live Photo stáhnete zde

Dictate Groceries

Nakupování tvoří neodmyslitelnou část našich životů. V současném období ale může být poměrně chaotické, snadno můžete na něco zapomenout a následně toho litovat. Přesně proto není na škodu, když si dopředu vytvoříte nákupní seznam. Proč jej ale tvořit takzvaně tradičním způsobem na papír, případně zápisem do Poznámek/Připomínek, když se nabízí jednodušší možnost? Konkrétně máme na mysli zkratku Dictate Groceries, která automaticky spustí diktování a vám tedy jen stačí vyslovit, co chcete koupit. Diktování pak stačí jen uložit vyslovením výrazu Done a máte hotov. Celý seznam se následně ukládá do nativní aplikace Připomínky.

Zkratku Dictate Groceries stáhnete zde

 

Food Buddy

Během Vánoc na vás prakticky na každém rohu čeká cukroví a další dobroty. Z tohoto důvodu se může hodit zkratka Food Buddy, která slouží pro zaznamenávání příjmu potravy, aniž byste se museli spoléhat na nějakou aplikaci z App Storu. Zkratka vám konkrétně umožní monitorovat vše, co jíte, jaké makroživiny přijímáte a zobrazí vám váš celkový příjem. To nejlepší na tom je, že podobně jako zkratky Track Hydration se vše zapisuje i do nativního Zdraví.

Zkratku Food Buddy stáhnete zde

Guess

Co takhle si Vánoce zpříjemnit tím, že na chvíli „vypnete“ a zahrajete si jednoduchou hru, která je vytvořena v rámci Zkratek pro iOS? Přesně tohle vám umožní Guess, s jejíž pomocí se můžete prakticky okamžitě zabavit a na chvíli se odepnout od reality. Jak už bylo zmíněno, jedná se o jednoduchou hru, kde nejprve zadáte minimální a maximální hodnotu, počet pokusů a následně se pustíte do samotného hraní. Vaším úkolem je, abyste zvládli tipnout, jaké číslo si váš telefon myslí, respektive jaké právě vygeneroval. Ačkoliv se to někomu může zdát jako hloupost, tak věřte tomu, že se s tímto skutečně dokážete zabavit. Zároveň se jedná o zajímavou výzvu pro děti, které v tomto případě nebudou chtít dát iPhone/iPad z rukou.

Zkratku Guess stáhnete zde

Take a Nap

Vánoční svátky jsou častokrát označovány za svátku klidu a míru. Co takhle si proto dopřát trochu zaslouženého odpočinku a prostě a jednoduše si zdřímnout? Zkratka Take a Nap slouží přesně pro tradičních „dvacet“, u kterých se vám ani nechce nastavovat budík. Tato zkratka vám umožní si nastavit čas, kdy si přejete, aby vás probudila. Abyste ale zároveň nebyli rušeni, tak po danou dobu aktivuje režim Nerušit, což se rozhodně hodí.

Zkratku Take a Nap stáhnete zde

Keep me Alive

Jste na návštěvě u rodiny a začíná se vám pomalu a jistě vybíjet iPhone? Tyto problémy dokážou nahnat spoustu hrůzy, obzvláště v případech, kdy víte, že telefon následně ještě potřebujete. V takovém případě se samozřejmě nabízí, abyste zapnuli režim nízké spotřeby baterie. Co když ale ani ten nestačí. Pak je tady ještě jedna možnost – zkratka Keep me Alive, která ihned aktivuje sled úloh. Konkrétně tak dojde k vypnutí Wi-Fi, mobilních dat, Bluetooth, zapne se režim Letadlo, sníží se jas na minimum a provedou se další operace, čímž se dokáže ušetřit nějaké to procento baterie a zvýšit výdrž iPhonu.

Zkratku Keep me Alive stáhnete zde

Text Effects

Jestliže si chystáte nějakou fotografii na vaše sociální sítě, rozhodně byste neměli podcenit popisek. V tomto směru může být nápomocná zkratka Text Effects, která vám umožní vytvořit popisek s nejrůznějšími efekty. Celé to navíc funguje velice jednoduše, kdy se navíc nabízí i možnost náhledu, případně rovnou kopírování. Jaké všechny efekty zkratka umí si můžete prohlédnout v níže přiložené galerii.

Zkratku Text Effects stáhnete zde

Wall Agenda

Do našeho seznamu také určitě musíme zařadit povedenou zkratku s názvem Wall Agenda, která přináší zajímavou možnost. Na zamčené obrazovce vám totiž dokáže zobrazit důležité informace, mezi které se řadí například aktuální teplota, datum, den v týdnu nebo údaje o počasí, což se může v mnoha případech náramně hodit. Aniž byste museli dané informace hledat, uvidíte je prakticky vždy při pohledu na váš iPhone či iPad.

iUpdate

V závěru nám zde ještě nesmí chybět zkratka iUpdate. Tvůrci jednotlivých zkratek totiž své výtvory čas od času aktualizují, což vám může poměrně jednoduše uniknout. Přesně z tohoto důvodu vznikl tento počin s již zmiňovaným názvem iUpdate, který, jak již jméno napovídá, slouží pro aktualizování všech ostatních zkratek. Tato totiž dokáže rychle a jednoduše zkontrolovat dostupnost aktualizací a případně je nainstalovat. Věřte tomu, že tohle rozhodně stojí za to.

Zkratku iUpdate stáhnete zde

.