Zavřít reklamu

V dnešním dílu našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se i nadále budeme věnovat aplikaci Zkratky pro iPhone. Tentokrát se zaměříme na duplikování a sdílení jednotlivých zkratek.

Zkratky můžete v příslušné aplikaci také duplikovat – to se hodí například v případě, že chcete vytvořit podobnou zkratku a použít pro její základ stávající zkratku. V aplikaci Zkratky klepněte na spodní liště na kartu Moje zkratky. V pravém horním rohu klepněte na Vybrat, vyberte zkratky (nebo zkratku), které chcete duplikovat, a v levém dolním rohu klepněte na Duplikovat. V seznamu zkratek se vám okamžitě objeví duplikovaná zkratka s příslušným číselným označením. Zkratku můžete upravit po klepnutí na ikonku tří teček v pravém horním rohu.

Podobný postup můžete použít také v případě, že chcete některou zkraktu smazat ze svého seznamu. Spusťte aplikaci Zkratky a na dolní liště přepněte na kartu Moje zkratky. Klepněte na Vybrat v pravém horním rohu a pro smazání zkratky klepněte na Smazat v pravém dolním rohu. Poté stačí už jen smazání potvrdit. Veškeré úpravy a změny tohoto typu se vždy odrazí na všech zařízeních, přihlášených ke stejnému iCloud účtu. Pokud chcete synchronizovat všechny své zkratky napříč zařízeními pod stejným iCloud účtem, spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Zkratky. Zde pak už jen stačí aktivovat položku Synchronizace přes iCloud. Synchronizace přes iCloud se nevztahuje na zkratky osobní automatizace. Pokud chcete zkratky sdílet z editoru zkratek, ujistěte se, že máte aktivovanou synchronizaci přes iCloud (Nastavení -> Zkratky -> Synchronizace přes iCloud) a povolené nedůvěryhodné zkratky. V aplikaci Zkratky klepněte vlevo dole na kategorii Moje zkratky a vyberte zkratku, kterou chcete sdílet. Klepněte na ikonku pro sdílení a poté pokračujte obvyklým způsobem.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více