Zavřít reklamu

Apple koupil v roce 2020 společnost DarkSky poskytující v App Store velice oblíbenou aplikaci, kterou tam nyní již samozřejmě nenajdete. Některé z funkcí titulu pak začlenil do své nativní aplikace, tedy Počasí. Jedná se tak o plnohodnotný zdroj informací, který ale může z počátku budit nepřehledný dojem. 

Pořád platí, že se v Počasí můžete podívat na to panující ve vaší aktuální poloze, stejně jako na jiných místech kdekoli po světě. Zobrazuje vám hodinovou ale i desetidenní předpověď, upozorňuje na extrémní povětrnostní podmínky, nabízí však i meteorologické mapy a může vám posílat oznámení o srážkách. Nechybí ani widget na plochu.

Aplikace samozřejmě používá polohové služby. Pokud chcete dostávat ty nejrelevantnější informace, jděte do Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby -> Počasí a zde zapněte nabídku Přesná poloha. Toto zajistí, že budou zobrazované předpovědi odpovídat vaší aktuální poloze.

Základní zobrazení 

Když aplikaci Počasí otevřete, jako první vidíte polohu, pro kterou je počasí zobrazováno, níže se pak nacházejí stupně, textová předpověď oblačnosti a denní maxima a minima. V banneru níže pak najdete hodinovou předpověď pro danou lokalitu opět s textovou předpovědí. Pokud se nicméně očekávají srážky nad tímto panelem se vám může zobrazovat i jejich množství s poznámkou, jak dlouho by ještě měly probíhat.

Počasí

Následuje desetidenní předpověď. U každého dne je zobrazena ikonou oblačnost, následuje nejnižší teplota barevný posuvník a nejvyšší teplota. Posuvník usnadňuje očekávané podmínky v průběhu dne. U prvního, tedy toho aktuálního, je v něm obsažen i bod. Ten odkazuje k momentální hodině, tedy tomu, kdy se na počasí díváte. Podle zabarvení posuvníku si tak uděláte lepší obrázek o klesajících a stoupajících teplotách. Červená značí nejvyšší teplotu, modrá nejnižší.

Nové animované mapy 

Sjedete-li pod desetidenní předpověď, zobrazí se vám mapa. Ta primárně ukazuje aktuální teplotu. Můžete si ji ale otevřít a ikonou vrstev si prohlédnout předpověď srážek nebo stav ovzduší (ve vybraných lokalitách). Mapy jsou animované, takže zde vidíte i časový výhled, jak se podmínky mění. Body jsou vám zobrazovány teploty v místech, které máte uložené. Můžete je i vybrat a zjistit denní maxima a minima. Místa můžete vybrat i ze seznamu nad vrstvami. Šipka zde pak vždy značí vaší aktuální polohu, ať se nacházíte kdekoli.

Následují informace i UV indexu i s předpovědí po zbytek dne, čas západu a východu slunce, směr a rychlost větru, množství spadlých srážek za posledních 24 hodin i s předpovědí, kdy se očekávají další. Zajímavá je pocitová teplota, která je ovlivněná např. větrem, takže může být nižší, než je ta aktuální skutečná. Dozvíte se zde i vlhkost, rosný bod, jak daleko dohlédnete a tlak v hPa. Žádný z těchto bloků ale nejde rozkliknout, takže vám nepoví více než aktuálně zobrazuje.

Úplně vlevo dole se pak nachází opětovné zobrazení mapy, která nepřináší nic jiného než ta, která se vám zobrazuje výše. Vpravo si pak můžete rozkliknout seznam vámi sledovaných míst. Nahoře můžete zadat nové a do seznamu si jej přidat. Přes ikonu tří teček pak můžete svůj seznam řadit, ale také se přepínat mezi stupni Celsia a Fahrenheita, stejně jako aktivovat oznámení. Musíte k tomu mít ale v Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby -> Počasí povolený trvalý přístup k poloze. Ze seznamu odejdete kliknutím na zvolené místo.

.