Zavřít reklamu

Žádná romantika ani krimi, v České republice aktuálně panuje žánr Sci-Fi. Alespoň to naznačuje průzkum společnosti JustWatch, která sestavila žebříček deseti nejsledovanějších filmů a seriálů napříč všemi VOD službami v tuzemsku. Asi vás pak nepřekvapí, že jak Utajený pasažér, tak Star Trek: Discovery pocházejí z produkce Netflixu.

 

Utajený pasažér je aktuální novinka streamovací služby Netflix. Ta její popis uvádí poměrně stroze: Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. Kdo viděl českou minisérii Kosmo, tak mu asi dojde, co zde bude za problém. V hlavní roli se představují Toni Collette, Anna Kendrick, Daniel Dae Kim a Shamier Anderson. Hodnocení filmu v rámci ČSFD ale není příliš lichotivé, protože je aktuálně hodnocen na 49 %.

Star Trek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších sérií po celém světě. Po padesáti letech od premiéry legendárního původního seriálu se vrátil na televizní obrazovky díky novému seriálu Discovery, který už čítá na tři série, kdy je jejich celkové hodnocení na ČSFD 69 %. Noví hrdinové, nová vesmírná loď a nové mise přilétají na vlně stejných vznešených idejí a naděje v lepší budoucnost, které už inspirovaly celou generaci snílků a vizionářů.

Pokud se podíváme na další filmy v pořadí, tak za Utajeným pasažérem následuje „pohádka“ Mulan a legendární Sci-Fi od Christophera Nolana Insterstellar (jehož novinka Tenet je na 8. místě). V žebříčku seriálů zabírá druhé místo americká série Světlo a stíny a třetí v pořadí je turecká Fatma (obojí z dílny Netflixu).

Netflix
Žebříček byl sestaven v období od 26. dubna do 2. května 2021.
Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    ten zebricek je celkem mimo, spousta z tech filmu na Cz NF vubec neni… treba zrovna Tenet… nerozumim, jak muze byt v top 10 v cz, kdyz neni vubec v nabidce.

    Zdravím, a kde uvádíme, že je žebříček sestaven pouze z titulů, které jsou na Netflixu? Jedná se o 10 nejoblíbenějších filmů a seriálů, nikoliv o 10 nejoblíbenějších filmů a seriálů z Netflixu.

celý text

Čtěte více.