Zavřít reklamu

Hlavní hrdinka nové hry Say No! More žije ve světě, ve kterém je zakázáno odmlouvat. A protože má zrovna stáž v prostředí obřího mezinárodního korporátu, nezbývá jí nic jiného než plnit všechny požadavky svých šéfů – nehledě na to, jak moc absurdní jsou. To se ovšem změní v okamžik, kdy se k ní dostane motivační audiokazeta, na které ji záhadný guru začne přesvědčovat o tom, že říct rázné „ne“ prostě člověk někdy musí.

Novinka od studia Fizbit poměrně jednoznačně kritizuje současnou pracovní kulturu i mimopracovní mezilidské vztahy. V retro grafice, která má připomínat vizuální styl her z devadesátých let, se však skrývá herně jinak poměrně jednoduchá záležitost. Hlavní hrdinku sami neovládáte. Na její cestě na vrchol korporátního mrakodrapu ji pouze doporučujete, kdy má vyjádřit svůj nesouhlas. Ten vyjadřuje v mnoha světových jazycích a jeho funkce se liší v závislosti na zobrazované situaci. Vývojáři dokážou s jednoduchým konceptem pracovat poměrně komplexně. Můžete si tak vybrat jakým tónem nesouhlas vyjádříte nebo si na něm můžete dát pořádně záležet pomocí jeho nabití. „Ne“ však není vždy vhodné. Hra vás postaví i do situací, kdy bude lepší mlčet.

Hra je kratičká. Zvládnete ji dohrát za pár hodin, delší příběh by však byl vzhledem k jednoduché hratelnosti spíše kontraproduktivní. Navíc vás nezačne nudit plejáda originálních, ztřešněných postav, které hře dodávají unikátní nádech. Jestli tedy hledáte jednoduchou odpočinkovou záležitost, neváhejte si Say No! More pořídit.

Hru Say No! More můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více