Zavřít reklamu

O roguelitech v naší herní sekci píšeme relativně často. Populární žánr, který vám nedá nic zadarmo, na druhou stranu vás však nutí využívat naplno herní systémy, si již delší dobu užívá své zvýšené oblíbenosti. Jako jeden z důvodů pro takový vzestup můžeme jistě vidět dnes již kultovní Slay the Spire z roku 2019. To dokázalo skvěle spojit roguelite žánr s mechanikami karetních her do balíčku, od kterého se jen špatně odtrhávalo. Evoluci v tomto subžánru pak přinesl například loňský Monster Train, jež nově hráčům kladl za úkol i přesné umístění vlastních jednotek. Další krok možná představuje kombinace karetního roguelitu se správou celé družiny hrdinů. Právě takovým směrem se vydává nově vydané Across the Obelisk.

V novince, která zatím vyšla v předběžném přístupu, budete sestavovat ideální družinu hrdinů. Každý z nich pak disponuje vlastním balíčkem karet s unikátními schopnostmi. Ty budete muset efektivně využívat v klasických tahových soubojích. Velkou roli ve hře hraje postavení jednotlivých hrdinů. To rozhodne například o tom, který z vašich bojovníků schytá nepřátelský útok. A řekneme si, že údery můžou být v Across the Obelisk velmi jedovaté.

Sami vývojáři kladou velký důraz na různé styly útoků. Ty kromě základních úderů totiž nabízejí celou řadu dodatečných efektů. Na nepřátele tak můžete seslat útoky, jež je otráví, popálí nebo zpomalí. Všechny tyto útočné vlastnosti pak musíte kombinovat se správným množstvím obranných karet, aby vám hrdinové vůbec zůstali dost dlouho naživu. Across the Obelisk je zatím ve fázi předběžného přístupu, vývojáři ale už teď slibuji stále se rozrůstající arzenál útočných i obranných karet. V testování jim za zvýhodněnou cenu tak můžete nyní pomoci i vy.

Hru Across the Obelisk můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více