Zavřít reklamu

Spekulovalo se o tom už v létě, a nyní je to skutečně pravda. Netflix představil novou platformu Netflix Games, která přináší možnost hraní mobilních her pod hlavičkou společnosti. Pro majitele iPhonů je zde ale jedna špatná zpráva. Oproti platformě Android si budou muset chvíli počkat. 

Vše, co ke hraní potřebujete, je předplatné Netflixu – nejsou zde žádné reklamy, žádné další poplatky a žádné nákupy v aplikaci. Znamená to tedy, že hrát budete moci v rámci svého předplatného, které je v rozmezí od 199 Kč do 319 Kč podle vámi zvolené kvality streamu (více v ceníku Netflixu).

Mobilní hry, kterých je aktuálně 5 a jejich katalog se bude samozřejmě rozšiřovat, jsou aktuálně dostupné na zařízeních Android, když se přihlásíte do svého profilu Netflixu. Uvidíte zde vyhrazený řádek a kartu hrám určenou. Odtud si titul jednoduše stáhnete. Je to tedy jako vlastní App Store potažmo Google Play. Většinu her by mělo jít hrát i off-line. Přítomno by také mělo být množství žánru, aby si na své přišel skutečně každý hráč. 

Aktuální seznam her: 

  • Stranger Things: 1984 
  • Stranger Things 3: The Game 
  • Shooting Hoops 
  • Card Blast 
  • Teeter Up 

Jazyk hry se automaticky nastaví podle jazyku zařízení, je-li samozřejmě dostupný. Výchozí je angličtina. Hrát můžete na více zařízeních, na kterých jste přihlášeni svým účtem. Pokud dosáhnete limitu zařízení, platforma vám o tom dá vědět a v případě potřeby se můžete odhlásit z nepoužívaných zařízení nebo je vzdáleně deaktivovat, abyste si uvolnili místo pro nové.

Problematický App Store 

Dá se očekávat, že podobně bude vše fungovat i na iOS, pokud se tam někdy platforma podívá. Společnost sama skrze příspěvek na Twitteru zmínila, že podpora pro platformu Applu je na cestě, ale bližší termín nesdělila. Je také třeba počítat s tím, že hry nejsou k dispozici ani na dětských profilech, nebo je u nich vyžadován administrátorský PIN.

Netflix Games je tedy vlastně takovou obdobou Apple Arcade, kdy sama aplikace služby funguje jako distribuční kanál. Hry se totiž stahují do zařízení, a tím se vám zobrazí i na ploše. A v tomto právě může být ten háček, proč není platforma na iOS ještě dostupná. Apple toto zatím nedovoluje, i když čelí značnému tlaku a dělá mnohé ústupky. Toto mu bude jistě ještě chvíli trvat. 

.