Zavřít reklamu

O tom, že se Netflix chystá spustit vlastní herní službu, vás na stránkách Jablíčkáře průběžně informujeme již nějakou dobu. Nyní tuto skutečnost potvrdila sama společnost Netflix – ve své zprávě pro investory navíc prozradila pár dalších detailů. Bezesporu nejlepší zprávou v této souvislosti je fakt, že předplatitelé Netflixu nebudou muset za hraní her zaplatit nic navíc. Stejně jako ve včerejším souhrnu bude i v tom dnešním opět řeč o výletě Jeffa Bezose do vesmíru. Zakladatel Amazonu se totiž rozhodl, že veřejně poděkuje těm, kteří mu podle něj jeho cestu zaplatili.

Netflix prozradil detaily ohledně své herní služby

Již nějakou dobu se proslýchá, že společnost Netflix má v plánu spustit vlastní herní streamovací službu ve stylu  Arcade. Netflix počátkem tohoto týdne poodhalil své počáteční kroky v tomto směru. Ze začátku se streamovací gigant hodlá soustředit na hry pro mobilní zařízení, přičemž tyto hry budou součástí předplatného služby Netflix. Firma tuto skutečnost oznámila v rámci ohlašování svých finančních výsledků za druhý kvartál letošního roku. V rámci vývoje své nové herní platformy Netflix také do svých řad nově přijal Mikea Verdu, který dříve působil na vedoucích pozicích ve společnostech EA a Oculus.

Netflix-gaming

Společnost Netflix ve své zprávě, určené investorům, uvedla, že její expanze do herního průmyslu je zatím ještě v počátečním stádiu. Hry představují pro Netflix další novou kategorii, se kterou lze pracovat. Hry budou tvořit součást obsahu pro předplatitele služby Netflix, přičemž předplatitelé nebudou muset za využívání herní služby platit nic navíc. Podrobnosti o tom, jaký typ her by měl Netflix v rámci svých služeb nabídnout, zatím nebyly zveřejněny, a není jasné ani to, jakým způsobem budou herní tituly poskytovány uživatelům. Reed Hastings z Netflixu se již v minulosti vyjádřil v tom smyslu, že herní průmysl představuje pro tuto službu poměrně velkou konkurenci – v roce 2019 Hastings prohlásil, že Fortnite je pro Netflix větší konkurencí než HBO, a že Netflix v tomto souboji prohrává.

Jeff Bezos poděkoval zákazníkům i zaměstnancům Amazonu za umožnění letu do vesmíru

Zakladatel společnosti Amazon, Jeff Bezos, se včera odpoledne úspěšně v raketě New Shepard podíval na pár minut do vesmíru, a poté bezpečně přistál zpět na Zemi. Nadšení z Bezosova vesmírného výletu ale nesdíleli například ti, kteří dlouhodobě kritizují nevyhovující pracovní podmínky ve skladech a dalších pracovištích společnosti Amazon. Jeff Bezos ale i přesto po svém letu poděkoval těm, kteří mu podle jeho vlastních slov zmíněný let umožnili: „Chtěl bych poděkovat každému zaměstnanci Amazonu, a také každému zákazníkovi Amazonu, protože vy všichni jste za tohle zaplatili,“ prohlásil nejbohatší člověk světa.

Podívat se do vesmíru bylo Bezosovým snem přinejmenším od dob jeho středoškolských studií. Bezosova bývalá přítelkyně v rozhovoru pro knihu Brada Stonea The Everything Store uvedla, že důvodem, proč Bezos vydělává tolik peněz, je právě jeho touha podívat se do vesmíru. Kromě toho, že je Jeff Bezos nejbohatším člověkem na planetě, je považován také za velmi nesmlouvavou vůdčí osobnost, která své podřízené nijak nešetří. Letos se Jeff Bezos rozhodl, že opustí svou vedoucí pozici ve společnosti Amazon. Na jeho místo nastoupil Andy Jassy, který dosud velel divizi Amazon Web Services.

Chytré reproduktory Amazon Echo:

.