Zavřít reklamu

Různé varianty streamu her za předplatné je aktuálně poměrně v kurzu. Netflix si zde nechce ujet vlak a tato jednička na poli streamu video obsahu chce svým uživatelům přinést i další úroveň zábavy. Podle nové zprávy agentury Bloomberg tento gigant totiž pracuje na vlastní herní platformě. Jenže dostupnost na platformách Applu je zde otázkou. 

První zvěsti se objevily už v květnu, nyní je ale Bloomberg potvrdil. Podle zprávy totiž Netflix skutečně podniká další krok k rozšíření své činnosti o herní obsah. Společnost nedávno najala Mika Verdu, aby vedl ještě nepojmenovaný „herní projekt“. Verdu je přitom vývojář her, který pracoval pro významné společnosti, jakými jsou Zynga a Electronic Arts. V roce 2019 se pak připojil do týmu Facebooku jako vedoucí AR/VR obsahu pro náhlavní soupravy Oculus.

Na iOS s omezeními 

V tomto okamžiku se zdá nepravděpodobné, že by Netflix pracoval na své vlastní konzoli, protože společnost staví především na on-line službách. Pokud jde o hry, Netflix by mohl mít svůj vlastní katalog s exkluzivními hrami, podobně jako funguje Apple Arcade, nebo nabízet současné populární konzolové hry, což by bylo naopak podobné tomu, co dělá Microsoft xCloud nebo Google Stadia.

Podoba Microsoft xCloud

Jenže samozřejmě je zde pro uživatele Apple zařízení háček, obzvláště tedy pro ty, kteří by si chtěli nové služby užívat na iPhonech a iPadech. Je totiž silně nepravděpodobné, že by tato služba byla k dispozici v App Store. Apple přísně zakazuje aplikacím fungovat jako alternativní distributor pro aplikace a hry. Také proto v něm nenajdeme ani Google Stadia, ani Microsoft xCloud a ani žádné jiné podobné platformy.

Jediný způsob, jak využívat herní služby třetích stran v systému iOS, je prostřednictvím webových aplikací, jenže to není pro uživatele pohodlné, ani se nejedná o zrovna nejlepší uživatelský zážitek. Pokud by se pak titul Netflixu pokusil do App Store vloudit nějakou „zadní uličkou“, jistě by to mělo za následek další kauzu, kterou známe v případě boje Epic Games vs. Apple.

.