Zavřít reklamu

Kolem smartphonu Nothing Phone (1) je možná více humbuku, než si takové zařízení zaslouží. Telefon totiž ještě nebyl ani oficiálně představen, i když už víme, jak bude vypadat jeho prostředí a známe podobu jeho transparentních zad. Nyní už je také jasné, k čemu budou sloužit jeho diody na zadní straně zařízení. A vypadá to přinejmenším efektně. 

Společnost Nothing má naplánované představení svého prvního chytrého telefonu až na červenec, už nám ale ukázala, jak budou vypadat transparentní záda zařízení, a poskytla jej také některým redaktorům a youtuberům. Jedním takovým je Marques Brownlee, který si příliš pozoru při jeho předvádění nedal. Telefon tak můžeme vidět v celé své kráse, a to i z čelní strany, i když specifikace a cenu pořád neznáme (ostatně to bude asi to jediné, co budeme chtít na oficiálním představení skutečně slyšet).

Efektní světelná show 

I když Nothing vnadilo, jak přinese revoluční telefon, vypadá ten jako prostá kopie iPhonů 12 a 13. Zde tedy panuje poměrně zklamání, i když jsou přítomna transparentní záda zařízení, která stejně do útrob telefonu příliš nahlédnout nedávají. Pod zadním sklem jsou však přítomny pásy diod, které byly předmětem mnoha spekulací o jejich funkčnosti. Díky uveřejněnému videu je však jasné, že se jedná zejména o vizuální efekty než o nějakou extra přidanou hodnotu – i když to je úhel pohledu. Jenže ty efekty vypadají zatraceně dobře.

Nothing funkci nazývá Glyph, a umí v jeho telefonu vyvolat patřičnou „diskotéku“. Umí se totiž rozsvítit, aby upozornily na zmeškané události, střed svítí při použití reverzního bezdrátového nabíjení, LED u nabíjecího konektoru signalizuje progres dobíjení, přítomna je i červená LED upozorňující, že nahráváte video. A pak možná to nejefektnější – vyzváněcí melodie. Světla totiž dokážou blikat podle toho, jaká vyzváněcí melodie z telefonu hraje.

Světelné efekty budou i velmi pravděpodobně doprovázet interakci s Asistentem Google, využití by mělo být nějakým způsobem zužitkováno i v kombinaci s chytrými reproduktory Googlu. Seriózní to nijak není, efektní ale nesmírně. Nothing Phone (1) možná nebude nejvýkonnějším zařízením, které bude osazeno tím nejlepším hardwarem (což se týká i fotoaparátů), jisté ale je, že se bude jednat o zábavný telefon, který osloví spíše mladší uživatele.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více