Zavřít reklamu

Už jen samo pojmenování společnosti chce patřičnou kuráž. Ta pravděpodobně jejímu zakladateli, kterým je Carl Pei, čili zakladatel společnosti OnePlus, nechybí. Zatím má na svém kontě jediný produkt, ale na druhou stranu i slibný ansámbl slavných jmen. 

Nothing sice vznikla na konci loňského roku, oznámena byla až na konci letošního ledna. Je tedy novou a poměrně zajímavou. To nejen tím, kdo za ní stojí. Vyjma úspěšného zakladatele je totiž její součástí i bývalý šéf marketingu OnePlus pro Evropu David Sanmartin Garcia a především Tony Fadell. Právě ten bývá označován za otce iPodu, spolupodílel se ale i na prvních třech generacích iPhonu, než z Applu odešel a založil společnost Nest, ve které se stal generálním ředitelem.

To se psal rok 2010, a o rok později přišel první produkt. Jednalo se o chytrý termostat. O tři roky pak přišel Google, který za značku Nest zaplatil 3,2 miliardy dolarů. K této ceně tak společnosti stačily jen čtyři roky své existence. Google jméno přitom pořád používá a označuje jím své chytré produkty určené do domácnosti. V Nothingu nicméně figurují i spoluzakladatel sítě Twitch Kevin Lin, generální ředitel Redditu Steve Huffman nebo YouTuber Casey Neistat.

Bourání bariér 

Nothing tedy nebývá spojován s Applem jen pro Fadellovo jméno. Do jisté míry za to může i poslání společnosti. To má odstranit bariéry mezi lidmi a technologiemi a čímž se má vytvořit bezproblémová digitální budoucnost. Vypadá to tak trochu, jako kdyby tento koncept nyní odkoukal Zuckerberg se svou Metou. Nicméně tady se jedná o nepoměrně menší společnost, která má ale o poznání větší potenciál. A také šanci, aby ji opět někdo koupil.

Své produktové portfolio odpálila společnost TWS sluchátky označovanými jako Ear 1. Koupit si je můžete za 99 eur (cca 2 500 Kč) a buďte si jisti, že se vám budou líbit. Mají aktivní potlačení hluku, vydrží 34 hodin a jejich transparentní tělo je velice zajímavé. Nemělo by se však jednat o prostého výrobce sluchátek. V plánu je poskytnout uživateli celý rozsáhlý ekosystém, takže možná dojde i na mobilní telefony a prý dokonce televize. Po sluchátkách a jejich druhé generaci by ale jako první měla na řadu přijít powerbanka, a to dokonce možná ještě letos. Do služeb se zatím Nothing moc hrnout nechce. 

Vyjma jména se ale chce společnost od ostatních odlišit vzhledem svých produktů. V jednotlivých zařízeních totiž chce používat komponenty vytvářené na míru. To má zabránit tomu, aby se produkty podobaly ostatním, které na trhu již jsou. Podle Peie totiž mnohé produkty sdílejí stejný hardware, a proto jsou si také tolik podobné. A toho se chce vyvarovat. Bude poměrně zajímavé, kam se kroky společnosti budou ubírat.  

.