Zavřít reklamu

Nové iPhony se nezadržitelně blíží a nadšení kolem novinek tak nabírá vrcholu. Situaci přiživují různé zprávy a spekulace o tom, co bude či nebude. Pokud sledujete dění kolem Applu pravidelně, máte poměrně jasnou představu o tom, co Apple (nejspíše) 10. září představí. U telefonů jako takových je poměrně jasno, v posledních týdnech se více hovoří o příslušenství, které Apple k iPhonům přibalí.

Na webu se opět objevily zprávy potvrzující dřívější informace o tom, že Apple letos konečně inovuje nabíječky, které k iPhonům přibaluje. Místo starých, velmi kritizovaných a dost dlouhou dobu přesluhujících 5W USB-A nabíječek, by se měli majitelé letošních novinek dočkat značné modernizace.

Apple by měl k novým iPhonům přibalovat USB-C rychlonabíječky, společně s novým USB-C/Lightning nabíjecím kabelem. Zatím není jasné, jak výkonné nové nabíječky budou. Jestli Apple pro potřeby iPhonů vyrobí nové, například 10W verze, nebo použije již existující 18W USB-C nabíječky, které přibaluje k iPadům Pro.

https://jablickar.cz/apple-zacal-prodavat-novy-usb-c-av-adapter-s-podporou-4k-60/

Ty by byly logickou volbou, problém by však mohl nastat v jejich velikosti, která se značně liší od obvyklých 5W nabíječek pro iPhony, které jsou relativně malé. Je také otázkou, jestli Apple sebere dostatek odvahy přibalovat takto „drahou“ nabíječku k iPhonům. Vzhledem k povaze Applu bych očekával, že se v balení objeví slabší USB-C nabíječka s tím, že pokud budou chtít uživatelé nabíjet ještě rychleji, budou si muset onen 18W model přikoupit.

Možná podoba adaptéru pro nové iPhony:

Apple 18W USB-C adapter FB

Tak jako tak už bylo na čase. Přibalené rychlonabíječky nabízí už několik let i telefony střední střídy, v rámci konkurenční platformy Android. Bylo vcelku nepochopitelné, že Apple nabízel staré a slabé nabíječky u svých vlajkových lodí s cenovkou atakující hranici tisíce dolarů. Letos už by tomu mělo být jinak.

Zdroj: 9to5mac

.