Zavřít reklamu

V posledních dnech se v souvislosti s bezdrátovou nabíjecí podložkou AirPower hovořilo spíše skeptičtěji. Mnoho lidí očekávalo, že ji Apple představí na keynote. Jak všichni víme, nakonec se tak nestalo a ještě ke všemu se na web dostaly interní informace o problémech, které musí inženýři s vývojem tohoto produktu řešit. Mnozí tak začaly podléhat pocitům, že AirPower ve své původní podobě nakonec neuvidíme a Apple produkt pomalu a potichu „uklidí“. Krabičky nových iPhonů však naznačují, že by to tak pesimistické nakonec být nemuselo.

Od dnešního dne si mohou první majitelé užít své nové iPhony XS a XS Max, pakliže žijí v zemích první vlny, kde jsou novinky ode dneška k dispozici. Všímaví uživatelé si všimli, že v papírovém návodu, který Apple k iPhonům přibaluje, je zmínka o nabíječce AirPower. V souvislosti s možností bezdrátového nabíjení je v návodu uvedeno, že je třeba iPhone položit displejem vzhůru buď na nabíjecí podložku využívající standardu Qi, nebo právě na AirPower.

iphonexsairpowerguide-800x824

Když se zmínka o AirPower objevila i zde, těžko můžeme očekávat, že Apple celý projekt zazdil. Zmínka v doprovodné dokumentaci od iPhonů však není jediná. Další nové informace se objevily v kódu iOS 12.1, který právě prochází uzavřeným vývojářským beta testem. Zde se objevily aktualizace několika částí kódu, které jsou odpovědné za správu nabíjecího rozhraní zařízení a jsou zde právě kvůli fungování a správné komunikaci mezi iPhonem a AirPower. Pokud se softwarové rozhraní a interní ovladače stále vyvíjí, Apple na nabíjecí podložce pravděpodobně stále pracuje. Pokud se první změny objevují v iOS 12.1, AirPower může být nakonec blíže, než se čeká.

Zdroj: Macrumors

.