Zavřít reklamu

Jak jistě většina fanoušků kalifornské společnosti ví, Apple včera představil tři nové stroje – konkrétně Mac mini, MacBook Air a 13″ MacBook Pro. Pokud o některém z nich přemýšlíte a zároveň vlastníte externí grafickou kartu (eGPU), kterou byste s ním chtěli používat, tak pro vás máme špatné zprávy. Externí GPU nepodporuje ani jeden z výše zmíněných Maců s procesory M1.

Apple do podpory nezahrnul dokonce ani BlackMagic eGPU, kterou na svých stránkách usilovně propaguje a stále je dostupná v jeho Online Storu. Tuto informaci si můžete prohlédnout v rámci technických specifikací, kde se můžete přepnout mezi specifikacemi Macu s M1 čipem a s procesorem od Intelu. Zatímco u Intelu se kolonka s informací o podpoře nachází, tak právě u M1 byste ji hledali marně. Tuto informaci už dokonce potvrdil i samotný Apple, a to magazínu TechCrunch. Uvedl, že se uživatelé nových jablečných počítačů budou prostě a jednoduše muset spokojit s integrovanými grafickými kartami.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

 

Mac mini a 13″ MacBook Pro disponují 8jádrovou integrovanou GPU, co se pak týče MacBooku Air, zde je až na základní konfiguraci počet jader u GPU totožný. V základním MacBooku Air s procesorem M1 najdete GPU s „pouze“ sedmi jádry. Apple na včerejší Keynote svou integrovanou GPU opravdu vychvaloval, musíme tedy doufat, že se mu podaří alespoň částečně smazat rozdíl v používání integrované a externí grafické karty. Na jednu stranu chápu, že některé kupce tento fakt může odradit, na druhou stranu se však stále jedná o první stroje s novými procesory a Apple ani nepočítal s tím, že budou sloužit výhradně profesionálům. Uvidíme, jak si integrovaná GPU s potřebami uživatelů poradí.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více