Zavřít reklamu

S novými produkty, které Apple představil v rámci zářijové události, vyřadil u některých provedení stříbrnou a vesmírnou šedou/černou barevnou variantu a nahradil je novými. I když jsme ještě neměli šanci nové barevné kombinace vidět naživo, je zřejmé, že se značně liší.

Pokud začneme u hvězdně bílé, tak ta nově prostupuje mnohými produkty. Aby si pro ni ale Apple udělal prostor, vyřadil ikonickou stříbrnou barvu, která je s jeho produkty spjata dlouhá léta. Jenže o hvězdně bílé se určitě nedá říci, že je stříbrné podobná, stejně tak rozhodně není podobná ani klasické bílé. Má nádech spíše do barvy šampaň, potažmo slonovinové kosti. Je mnohem teplejší což se nemusí tak projevit na Apple Watch Series 7, jako na doplňcích k nim určených a vyvedených ve stejné barvě, ale také iPadu mini.

 

Ten totiž tuto barvu také nově nabízí, stejně jako iPhone 13 (mini). Ani jeden z těchto tří produktů tak v nových jejich generacích už ve stříbrné neseženete. Produktové fotky ale nehovoří příliš jasně. I když by se mělo jednat o stejný odstín, na Apple Watch Series 7 vypadá příliš tmavě, na iPhonu 13 zase příliš světle. I když u něho to může být způsobeno jeho skleněnými zády. Pokud se vrátíme ke stříbrné, tak z nových produktů, které ji ještě obsahují, jsou iPad a iPhone 13 Pro (Max).

hvězdně bílá 4

Temně inkoustová je nová vesmírně šedá

Vesmírně šedou si zachoval jen iPad mini a také již zmíněný iPad 9. generace, který se nabízí také ve stříbrné. Apple Watch Series 7 a iPhone 13 (mini) už v této barvě neseženete, ostatně stejně jako iPhone 13 Pro (Max), který ji už v předchozí generaci nahradil ještě jiným odstínem, a to grafitově šedou, ve které je dostupný i letos. Je poměrně zajímavé, že v originálním znění Apple barvu nazývá Midnight, tedy jako půlnoční, kdežto český překlad je zcela odlišný. Temně inkoustová tedy bude jistě hodně tmavou barvou, která by mohla na určitém světle ukazovat namodralé tóny. Namodralé je ostatně i příslušenství se stejným pojmenováním.

Podívejte se na jednotlivé barvy z produktových fotografií:

 

Jestli Apple nastolil nový barevný trend, je obtížné hádat. Kolikrát už jsme viděli různé barvy, které žili jen s danou generací a Apple už nám ji dále nepřinesl – zejména ve spojitosti s iPhony, a to už v generaci 5c. Nicméně takový namodralý MacBook Pro namísto vesmírně šedého a hvězdně bílý MacBook Air namísto stříbrného, by nemusela být úplně špatná kombinace.

hvězdně bílá 5
.