Zavřít reklamu

Pokud chcete v dnešní době poslouchat hudbu, tak nejlépe uděláte v případě, že si pořídíte předplatné některé ze streamovacích služeb. Mezi nejpopulárnější hudební streamovací služby patří Spotify a Apple Music – na obou těchto platformách najdete miliony různých skladeb, interpretů, playlistů a alb. Jestliže patříte mezi uživatele Spotify, tak jistě víte, že na konci roku tato služba zpřístupňuje funkci Spotify Wrapped, kde se můžete podívat na to, co jste během roku nejvíce poslouchali a na vaše všeobecné statistiky. Těchto nástrojů je ale k dispozici o mnoho více.

Zjistěte pomocí tohoto návodu, jakými barvami hraje vaše hudba ze Spotify

Zatímco Spotify Wrapped je nástrojem, který každoročně zpřístupňuje samotné Spotify, tak existují další nástroje, které jsou zase vytvořené třetí stranou. Mezi jeden z těchto nástrojů patří také Spotify Palette, který je vám schopný říci, jakou barvu má hudba, kterou posloucháte na Spotify. Za zmíněným nástrojem stojí vývojář Israel Medina a kromě barevné palety vaší hudby vám nástroj zobrazí také další informace o vaší hudbě. Pokud byste si i vy chtěli nechat vytvořit paletu barev vaší hudby, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli na stránky Spotify Palette – stačí klepnout zde.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte na tlačítko Sign in to Spotify to continue.
  • Následně se ocitnete na webové stránce, kde se přihlaste k vašemu účtu.
  • Po přihlášení povolte přístup k hudebním datům klepnutím na zelené tlačítko Souhlasím.
  • Ihned poté už se začnou analyzovat vaše hudební data a po několika sekundách se objeví výsledek.

Co se týče výsledku, tak se vám zobrazí již zmíněná barevná paleta, která reprezentuje hudbu, kterou posloucháte. Kromě barevné palety si můžete níže přečíst, jaký žánr hudby nejčastěji posloucháte, společně s vysvětlením toho, proč vám byla vybrána konkrétní paleta barev. Níže pak lze sledovat v procentech přehled jakýchsi „žánrů“, do kterých vaše hudba spadá. V pravém dolním rohu pak můžete klepnout na tlačítko menu, kde si lze zobrazit skladby, které vaši barevnou paletu ovlivnily. Zobrazit si pak můžete také obrázky, které jsou svou barvou podobné barvě vaší palety.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.