Zavřít reklamu

U Apple není ničím neobvyklým, že čas od času přijde s nějakou zajímavou novinkou, která je ale ve finále dostupná jen ve Spojených státech a dalších zemích. Takovýchto okamžiků bychom našli hned několik a většinou se jedná o služby, jejíchž přenesení na další trhy není tak úplně jednoduché, jelikož před gigantem stojí řada složitých úkolů a povolení. Pojďme si proto posvítit na některé hardwarové a softwarové kousky, které si dodnes čeští jablíčkáři užít nemohou.

Apple News+

V roce 2019 cupertinský gigant představil vcelku zajímavou službu s názvem News+, která svým předplatitelům nabízí prémiový obsah za měsíční předplatné. Jablíčkáři si tak mohou procházet zprávy z prestižních časopisů a magazínů na jednom místě, aniž by museli platit jednotlivým poskytovatelům – vše zkrátka najdou na jednom místě, kde si zároveň mohou své favority ukládat a lépe s nimi pracovat. Obecně se jedná o vcelku zajímavý koncept, který by rozhodně mohl stát za to. Samozřejmě jelikož Apple takto nesdružuje česká média, tak služba u nás není dostupná. Osobně bych ji ale uvítal i s těmi, které tam jsou k dispozici nyní. Jedná se totiž o Vogue, The Wall Street Journal, Los Angeles Times, Time a mnoho dalších.

Apple Fitness+

Podobně je na tom i služba Apple Fitness+. Ta se o slovo přihlásila koncem roku 2020 a její účel již vyplývá ze samotného názvu – pomoct jablíčkářům dostat se do formy, respektive zavítat do světa fitness. V rámci této aplikace/služby si tak předplatitelé mohou „zacvičit“ z renomovanými trenéry, zkoumat všechny metriky ze svých cvičení, plnit nejrůznější tréninkové plány a podobně. Apple Fitness+ odstartovala v Austrálii, Kanadě, Irsku, Novém Zélandu, Spojených státech amerických a Velké Británii s cenovkou 9,99 dolarů měsíčně (79,99 dolarů ročně).

AppleCare+

Služba AppleCare+ se od dvou výše zmiňovaných vcelku silně liší. Jedná se totiž o formu příplatkové záruky, kdy vám Apple zajistí opravu i poradenství v nejrůznějších případech. Zároveň služba pokrývá mnohem víc, než standardní záruka daná zákonem. AppleCare+ tak můžete uplatit například i při poškození displeje vinou pádu či při utopení zařízení, kdy za servisní poplatek bude váš problém vyřešen – jednoduše stačí jen odnést zařízení do autorizovaného servisu či obchodu. U nás se však musíme spokojit se zmiňovanou 24měsíční zárukou.

applecare

Apple Card

V roce 2019 Apple zároveň představil svou vlastní kreditní kartu s názvem Apple Card, která je úzce spojena s platební metodou Apple Pay. Ta je dle slov Tima Cooka na míru šitá pro iPhony a využít ji mohou všichni jablíčkáři, kteří mají přístup k službě Apple Pay Cash – což my bohužel nejsme. Co však tento kousek odlišuje od standardních karet jsou její analytické nástroje pro kontrolu a správu financí, stejně se tak jablíčkáři mohou radovat z cashbacku díky Daily Cash. Zároveň by karta měla pomáhat se spořením a ve fyzické podobě je dokonce vyrobena z titanu. Ačkoliv tento produkt u nás k dispozici není, tak pravdou je, že převeliký zájem by o něj dost možná ani nebyl.

Apple Card MKBHD

HomePod (mini)

Jistým způsobem na tento seznam můžeme zahrnout i chytrý reproduktor HomePod i jeho mladšího sourozence HomePod mini. Ačkoliv se i v našich končinách jedná o poměrně oblíbeného parťáka do domácnosti, který mimo přehrávání hudby či podcastů slouží i pro ovládání chytré domácnosti a jako chytrý asistent, tak oficiálně zde k dispozici není. Apple jej jednoduše u nás neprodává, jelikož zde nemáme českou Siri. Pokud tedy český jablíčkář stojí o HomePod (mini), musí se obrátit na některého z přeprodejců, mezi které se řadí například Alza. Kdybyste si chtěli tento kousek objednat přímo z Online Storu Applu, tak bohužel nepochodíte.

.