Zavřít reklamu
iWant

Nový MacBook Air je na spadnutí. Vyplatí se na něj počkat?

iWant

MacBook Air, tenký a lehký elegán ze stáje Applu se v posledních letech přílišné pozornosti ze strany cupertinské společnosti netěšil, co se aktualizace týče. Apple v říjnu roku 2016 oficiálně ukončil výrobu a distribuci jeho jedenáctipalcové verze a začaly se množit spekulace o ukončení celé řady. Letos ale věci nabraly odlišný spád.

Stejný, ale lepší?

Analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities patří mezi odborníky, na jejichž předpovědi se dá většinou spolehnout. Byl to právě on, kdo nedávno prohlásil, že se letos s velkou pravděpodobností dočkáme nového a levnějšího MacBooku Air. Jeho příchod dokonce předpověděl již na jaro letošního roku. O ceně se Ming-Chi Kuo nezmínil, ale předpokládá se, že by neměla přesáhnout aktuální cenu MacBooku Air. Co to znamená pro ty, kteří plánují v dohledné době nákup nového laptopu a chtějí zvolit Apple?

Vydání nového MacBooku Air by mohlo být mimo jiné skvělou příležitostí k upgradu hardwaru. Loni v červnu sice Apple své MacBooky řady Air lehce vylepšil, co se procesoru týče, ale displej laptopu zůstal bohužel zcela bez změny, stejně jako porty, kterými počítač disponuje.

Oblíbený klasik

MacBook Air se i po letech těší veliké oblibě nejen mezi těmi, kteří často pracují na cestách. Vyzdvihován je zejména jeho minimalistický design a tenká a lehká konstrukce. Pro řadu uživatelů je symbolem doby těsně před tím, než Apple začal s odstraňováním oblíbených prvků, jako je MagSafe konektor nebo 3,5 mm audio jack.

I dnes se najde spousta lidí, kteří nestojí o nejnovější prvky a funkce, jako je například Touch Bar nebo čtečka otisků prstů. Spoustě uživatelů zase vyhovují „starší“ vstupy pro periferie nebo napájení počítače, jako je například výše uvedený MagSafe konektor. Cílová skupina MacBooku Air, který by se teoreticky dočkal příslušných vylepšení při současném zachování váhy, designu a prvků, které Apple u ostatních MacBooků změnil, by tedy nemusela být zrovna malá. Nový MacBook Air má potenciál stát se „staronovým dobrým Airem“ s lepším hardwarem a cenou, která nebude skandální. Těm, kteří zvažují koupi nového Apple laptopu a jsou rozpačití ze současné nabídky, se tedy určitě vyplatí počkat – a doufat, že je nový MacBook Air nezklame.

Zdroj: LifeHacker