Zavřít reklamu

Po týdnu vám jako obvykle přinášíme náš pravidelný souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát v něm po delší době zmíníme Macy. Podle nejnovějších zpráv to totiž vypadá, že by cupertinská společnost mohla budoucí modely svých počítačů vybavit čipem s funkcí ultraširokopásmového připojení. Ve druhé části článku bude pro změnu řeč o headsetu pro virtuální či rozšířenou realitu.

Macy a ultraširokopásmové připojení

Mezi funkce, kterými disponují (nejen) iPhony, patří takzvané ultraširokopásmové připojení (ultrawideband – UWB). Tento typ připojení zajišťují u jablečných smartphonů čipy U1, které zajišťují plnohodnotné fungování AirTagů, možnost poměrně přesné lokalizace Apple zařízení a další funkce, související s polohou. V průběhu uplynulého týdne se na internetu objevily zprávy o tom, že by ultraširokopásmovým připojením mohly v budoucnu disponovat také některé Macy. Svědčí o tom nejnovější betaverze operačního systému macOS 12, která obsahuje některé prvky, k jejichž provozu a fungování je zapotřebí právě ultraširokopásmové připojení. Zatím není jasné, kdy (a zda vůbec) začne Apple své počítače osazovat čipy s funkcí UWB.

macbooky pro

Podpora AR / VR headsetu v iOS

O možném vydání zařízení pro virtuální či rozšířenou realitu se v souvislosti se společností Apple spekuluje již poměrně dlouhou dobu, a objevují se také nejrůznější důkazy o tom, že je realizace zmíněného headsetu opravdu v plánu. Nejnovějším příkladem takového důkazu je první veřejná i vývojářská betaverze operačního systému iOS 15.4. V kódu těchto betaverzí se objevila celá řada zajímavých novinek, jako je API pro podporu AR / VR headsetů na webových stránkách. Příchod zařízení pro virtuální či rozšířenou realitu se podle teorií řady analytiků blíží. Analytik Ming-Chi Kuo se nechal již počátkem loňského roku slyšet, že bychom se AR / VR headsetu z dílny společnosti Apple mohli dočkat nejpozději v průběhu příštího roku. Ve hře jsou ale také chytré brýle od Applu – ty by firma mohla podle Kua představit v roce 2025.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.