Zavřít reklamu

Microsoft oznámil své plány na aktualizaci cloudové aplikace OneDrive, aby nativně fungovala na počítačích Apple s M1 čipem (a jeho nástupci). Jenže to má samozřejmě jeden drobný háček. Dle slov Microsoftu se tak má stát „později v roce 2021“. OneDrive na Mac počítači s M1 čipem samozřejmě pustíte již dnes, to ale přes rozhraní Rosetta 2.

Podpora Apple Silicon počítačů však nemá být jedinou novinkou aktualizace. Plánována je také možnost umožnit uživateli přesunutí tzv. KFM složky (Known Folder Mode). Ta uživatelům umožňuje přístup k souborům OneDrivu na různých zařízeních a aplikacích, přičemž zajišťuje korektní synchronizaci obsahu.

Pokud také uživatel provede aktualizaci zařízení, může KFM automaticky nahrát všechny nové soubory na OneDrive. IT profesionálové mohou také využít tuto vlastnost služby k automatickému přesunu obsahu ve složkách Plocha, Dokumenty a Obrázky na OneDrive. Dostanou i možnost použití nástroje OneDrive Sync Admin Reports, díky kterému budou moci správci IT sítí zobrazit podrobné zprávy o uživatelích macOS a chybových hlášení na strojích, na kterých běží OneDrive Sync.

Vylepšit by se měla také synchronizace samotná, která by měla být založena na platformě Apple File Provider. Tento krok by měl vylepšit prostředí OneDrivu ve Finderu. Už na konci června však budou uživatelé iOS a iPadOS moci upravovat dokumenty Office, které označili pro off-line použití v mobilní aplikaci OneDrive. Upravené soubory se synchronizují na OneDrive, jakmile je uživatel znovu on-line, což mu umožní pokračovat tam, kde přestal právě na předchozím zařízení. 

Stažení OneDrive z App Store

.